بوی نامطبوع در تهران – فرضیه های علت بوی نامطبوع

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۲

بوی نامطبوع در تهران

استاندارد تهران در مورد بوی نامطبوع در تهران توضیح دادند که: در روزهای پیش بوی بدی برخی مناطق را دربرگرفت.  این بوی نامطبوع در برخی مناطق پایتخت از جمله مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و بخشی از منطقه ۲ تهران به مشام رسید. که همانند اتفاق مشابه در دی ماه سال گذشته مسوولان تاکنون اظهارنظر قطعی درباره منشا آن نکرده‌اند.  بر اساس بررسی های انجام شده کانون این بوهای نامطبوع در جنوب تهران است که ۲۷ منطقه مشخص شده است. که منظور پیشگیری از این اقداماتی انجام شده است.

انوشیروان محسنی گفت : در اکثر مواقع جهت وزش باد از غرب به جنوب شرقی است. ولی در بعضی مواقع در سال جهت وزش باد تغییر می کند و از جنوب به مرکز است. به این منظور بررسی های انجام شد که نتیجه آن این بود که افزایش غلظتی در گاز خاصی مشاهده نشده است.

مدیر کل محیط زیست تهران گفت: شکایت هایی به منظور بوی نامطبوع در برخی مناطق از سوی شهروندان شده است.  به این منظور گروهی به منظور بررسی به مراکز و جنوب تهران فرستاده شدند.  در حال حاضر مشغول بررسی علت انتشار این بو و پیدا کردن منشأ آن هستیم و به محض مشخص شدن علت آن به شهروندان در خصوص آن اطلاعات خواهیم داد. در سال گذشته علت بوی بد را پخش ماده شیمیایی (مرکاپتان) دانستند که این موضوع هم قطعی نبود.

بوی نامطبوع در تهران - فرضیه های علت بوی نامطبوع

بوی نامطبوع در تهران – فرضیه های علت بوی نامطبوع

فرضیه های علت بوی نامطبوع

در سال گذشته فرضیه هایی برای منشا بو بیان شد . همانند شیرابه‌های آرادکوه، فاضلاب، ماده شیمیایی مرکاپتان – که به گاز شهری‌ تزریق می‌شود. اما منشا دقیقی تا به الان مشخص نشده است.

یکی از دلایل دیگر که بیان شده بود فاضلاب شهری بود. اما معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران  بیان کرد که سازه ها و تاسیسات این شرکت منبع بو نیستند.

در سال گذشته و امسال همزمان با الودگی هوا بوی نامطبوع انتشار پیدا کرد.  بنابراین این پرسش پیش می آید که ایا این بو با آلاینده ای هوا ارتباط دارد یا خیر؟

اما مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت : این بوی نامطبوع نمی تواند ناشی از تجمع الاینده ها باشد. و می توان منشا این را خارج از شهر دانست.

او بیان کرد که در حال حاضر این بو از سمت آراد کوه یا زمین‌های کشاورزی و دامداری‌های اطراف تهران است. و شرکت هایی که مجهز به دستگاه های خاصی هستند می توانند مواد اولیه این بو را تشخیص دهند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان