بیمه تأمین اجتماعی – دریافت خدمات فقط با جلد دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۲

دریافت خدمات دارو و درمانی فقط با جلد دفترچه

معاونت درمان سازمان بیمه تأمین اجتماعی در بخشنامه جدیدی اعلام کرده با توجه به شرایط ویژه کرونایی در کشور، دریافت خدمات درمانی و دارو در داروخانه‌ها برای بیمه‌شدگان، تنها با ارائه‌ جلد دفترچه‌ درمانی هم امکان‌پذیر خواهد بود. البته این بدان شرط است که شماره بیمه و مشخصات فرد بیمه شده به طور کامل در دفترچه موجود باشد؛ و یا فرد کارت ملی خود را ارائه نماید.

دریافت خدمات فقط با جلد دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

دریافت خدمات فقط با جلد دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

تمدید دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

بیمه شدگان و یا بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان که در روزهای تعطیلی به دلیل کرونا، اوراق دفترچه‌ درمانی آنها تمام شده است، نیز نیازی نیست برای دریافت دفترچه درمانی جدید به گارگزاری ها و شعب سازمان مراجعه نمایند. همچنین به‌گزارش روابط‌ عمومی این سازمان، پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد می‌توانند با استفاده از امکان نسخه ‌نویسی الکترونیک ازطریق سامانه خدمات الکترونیک تأمین اجتماعی بدون نیاز به استفاده از برگ دفترچه درمانی نسخه صادر کنند.

در ادامه بخشنامه ذکر شده است که اگر به هر دلیلی امکان تولید نسخه‌ی پزشکی به‌صورت الکترونیک وجود ندارد، پزشکان و درمانگران طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند طبق روال گذشته، پس از مشاهده‌ استحقاق درمانی مراجعان، تجویزات پزشکی را در سربرگ بنویسند.

بدین منظور و درصورت استفاده از نسخه کاغذی، نیاز است نام، نام‌خانوادگی، تاریخ ویزیت، کدملی و شماره بیمه بیمار در سربرگ ثبت‌ شود.

پرداخت سهم پزشک

سهم سازمان تأمین اجتماعی به پزشکانی که نسخه ‌نویسی الکترونیک انجام می‌دهند، همان روز پرداخت می گردد. داروخانه ها نیز ۳۰ درصد سهم را همان روز دریافت خواند نمود. بر طبق این بخشنامه، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و سایر مراکز طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی موظفند سربرگ کاغذی مطب پزشک را از مراجعه کننده دریافت نموده و براساس آن، خدمات لازم را ارائه کنند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان