تئاتر – سالن های تئاتر در مرز ورشکسته شدن!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۳

سالن های تئاتر در مرز ورشکسته شدن

تئاتر هنر زنده و منحصر به فردی است که طبیعتا برای تدارک دیدن و تهیه شدن، هزینه های منحصر به فردی دارد. متاسفانه در شرایط کنونی و بحرانی که به واسطه ی شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است تقریبا تمام بخش های زندگی مردم جامعه مختل شده و به تعطیلی مراکز و صنف ها و قشرهای زیادی منجر شده است. در این خصوص آقای داوود نامور که مدیر عمارت فرهنگی هنری نوفل لوشاتو می باشد خبر از متضرر شدن شدید این سالن های تئاتر و مراکز فرهنگی و خطر ورشکسته شدن این مراکز هنری و تماشاخانه ها را داده است.

ورشکستگی

مخارج تئاتر

وی در خصوص هزینه های جاری و معمول سالن های تئاتر گفت: «سالن‌ های نمایشی علاوه بر اینکه مسئولیت چند گروه را بر عهده دارند، مسئولیت کارمندان نیز برعهده‌ شان است و هزینه‌ های جاری ملک، آب، برق، گاز و کرایه را هم باید پرداخت کنند. که متأسفانه تعطیلی تماشاخانه‌ ها ضرر زیادی را در این زمینه متوجه ما کرده است.».

کمبود بودجه سالن های تئاتر برای پرداخت حقوق کارمندان

همچنین داوود نامور ضمن صحبت های خود اظهار داشت که عمارت فرهنگی هنری نوفل لوشاتو تا کنون مبلغ سیصد میلیون تومان ضرر کرده است. وی گفت: « اگر تا آخر فروردین ماه وضعیت به همین منوال باشد احتمال ورشکستگی تعدادی از تماشاخانه‌ ها وجود دارد و این اتفاق برای ما هم دور از انتظار نیست. در حال حاضر بیش از ۱۸ کارمند ما بیکار و کافه و آموزشگاه نیز تعطیل شده‌ اند و متاسفانه نمی‌ توانیم حقوق‌ ها را پرداخت کنیم.».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان