تئاتر گامبی وزیر – تبدیل گامبی وزیر به یک نمایش تئاتر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۹

گامبی وزیر به یک نمایش تئاتر تبدیل می‌شود

مینی سریال گامبی وزیر داستان یک نابغه شطرنج که برای کمپانی نتفلیکس یک اثر رکورد شکن شد، احتمال دارد به یک نمایش موزیکال تبدیل شود. شرکت «لِوِل فوروارد» به تازگی حق ساخت یک نمایش صحنه ای از رمان گامبی وزیر به نوشته والتر تویس را دریافت کرده است.
نتفلیکس از این رمان یک سریال کوتاه ساخت که مورد استقبال زیادی قرار گرفت. تویس همچنین رمان های «شیاد» و «مردی که به زمین سقوط کرد» را ساخته که از هر دوی آن ها یک فیلم سینمایی ساخته شد. از رمان «مردی که به زمین سقوط کرد» یک نمایش نیز تولید شده است.

درباره گامبی وزیر

تئاتر گامبی وزیر - تبدیل گامبی وزیر به یک نمایش تئاتر

تئاتر گامبی وزیر – تبدیل گامبی وزیر به یک نمایش تئاتر

گامبی وزیر بر روی شخصیتی به نام بث هارمون متمرکز است. یتیمی که قدرتی فراطبیعی در شطرنج و شکست دادن رقبایش دارد.
این رمان در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و ماجراجویی های هارمون از کنتامی تا پاریس و موسکو را روایت می کند و مبارزه او با اعتیاد به الکل و جامعه ای مرد محور را به تصویر می کشد.

سریال کوتاه گامبی وزیر نتفلیکس اخیرا جایزه بهترین سریال کوتاه گلدن گلوب را دریافت کرده و آنا تیلور جوی هم برای بازی در این سریال جایزه بهترین بازیگر زن را گرفت.
گامبی وزیر در ماه نخست انتشار با ۶۲ میلیون بازدید به پر بیننده ترین سریال کوتاه فیلمنامه ای نتفلیکس تبدیل شد  کمپانی لول فوروارد در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده و فیلم های زیادی مثل «دستیار»، مستند «ثبت شده» را تهیه و یا در آن ها سرمایه گذاری کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان