تبعید – پادشاه سابق اسپانیا خودش را تبعید می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۴
تبعید - پادشاه سابق اسپانیا خودش را تبعید می کند

پادشاه سابق اسپانیا خودش را تبعید کرد

پادشاه سابق اسپانیا متهم به فساد مالی گسترده است و خبر تبعید او مدام به گوش می رسید. خوان کارلوس ۸۲ ساله مخصوصا متهم به دریافت رشوه های کلان از کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است. حالا طبق تصمیمی این پادشاه سابق قصد دارد خودش را تبعید نماید. او رسما اعلام کرده است که در تبعیدی خودخواسته به زودی کشورش اسپانیا را ترک خواهد کرد. وی در نامه ای به فرزند خود که اکنون پادشاه است اعلام کرده که او را از تصمیمش برای خروج از کشور مطلع می نماید. البته هنوز زمان دقیق این خروج و کشور مقصد مشخص و اعلام نشده است.

تبعید - پادشاه سابق اسپانیا خودش را تبعید می کند

تبعید – پادشاه سابق اسپانیا خودش را تبعید می کند

پایان دوران حکمرانی

خوان کارلوس در سال ۲۰۱۴ و در پی انتشار اخبار فراوانی مبنی بر فساد مالی و اخلاقی مجبور به کناره گیری از سلطنت شد. پس از او فرزندش فیلیپه ششم به تخت نشسته است. از جمله اتهامات خوان کارلوس دریافت رشوه های کلان، ریخت و پاش های مالی در دوره بحران مالی اسپانیا، روابط با زنان و حساب های پنهانی در بانک های سوئیس را می توان نام برد. یکی از پرونده های مهم علیه او دریافت رشوه در مورد احداث خط راه آهن سریع السیر در عربستان است. طبق مدارک او مبلغ ۵٫۵ میلیارد پوند رشوه دریافت کرده است. افشاگری ها درباره خوان کالوس با اعترافات یکی از زنانی که سابقا با او در ارتباط بوده، شروع شد. برخی رسانه های اسپانیایی همچنین خبر داده اند او علاوه بر عربستان، از برخی دیگر از کشورهای عربی مثل بحرین نیز مبالغی دریافت کرده است.

تحقیقات گسترده و تبعید خودخواسته

پس از انتشار این اخبار و شروع روند پیگیری ها از جانب بخش قضایی اسپانیا و بخش قضایی سوئیس، خوان کارلوس در شرایط بسیار سختی قرار گرفته بود. در نهایت فشارهای رسانه ها در مورد روابط این پادشاه با پادشاه بحرین در طی ۲۰ سال گذشته و یا دریافت سایر مبالغ موجب شد تا خوان کارلوس اعلام کند که به زودی اسپانیا را ترک خواهد نمود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان