ترامپ – ادعای انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا درباره ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۲

 اگر پیروز شوم اولین تماس تلفنی‌ام از ایران است

ترامپ مجدداً ادعای انتخاباتی خود را درباره ایران مطرح کرد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تازگی در جمع هوادارانش در استفورد ایالت فلوریدا بار دیگر از اقدام یک جانبه دولتش برای خروج از توافق هسته ای دفاع کرد و گفت: من از توافق هسته ای فاجعه بار دولت قبلی خارج شدم.
ترامپ  ادعای انتخاباتی اش را در این خصوص که ایران به مذاکره با آمریکا  تمایل زیادی دارد و در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مشتاقانه پیش قدم می شود مطرح کرد و گفت: احتمالا اولین تماس تلفنی ای که پس از پیروزی در انتخابات دریافت می کنم از ایران باشد که بسیار مشتاق یک توافق هستند،  به دلیل این که میزان تولید ناخالص داخلی آن ها زیر ۲۸ درصد است.

ترامپ – ادعای انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا درباره ایران

  ادعای انتخاباتی ترامپ در حالی عنوان می شود که مقامات جمهوری اسلامی ایران تا کنون تاکید کرده اند یپش از این در چارچوب توافق هسته ای برجام مذاکراتی طولانی برای دست یافتن به توافقی چند جانبه داشته اند که آمریکا نیز بخشی از آن بود.
اکنون با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های متعدد اقتصادی تنها در صورت بازگشت آمریکا به این توافق و در چارچوب آن با این کشور مذاکره خواهند کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این باره به شبکه راشا تودی گفته بود که با وجود سختی های بسیار در مسیر مذاکراتی که به توافق هسته ای منجر شد،  حاضر نیست این توافق را به خاطر رضایت شخصی کسی از بین ببرد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان