ترامپ – همین امروز اغتشاشات را پایان خواهم داد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۳

ترامپ ارتش را وارد عمل خواهد کرد

ترامپ در کاخ سفید اعلام کرد: همین امروز اغتشاشات را پایان خواهم داد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در حالی که بیرون کاخ سفید پلیس و معترضان روبروی یکدیگر ایستاده اند گفت به هزاران سرباز مسلح گارد ملی دستور داده که برای پایان دادن به ناآرامی ها به ایالت های مختلف بروند و خیابان ها را تحت کنترل خود درآورند. در واقع هشدار داد در صورتی که برخی ایالت‌ها نتوانند امنیت و ثبات را به خیابان‌ها بازگردانند ارتش را وارد عمل خواهد کرد.

وی که پس از دو روز پنهان شدن از انظار عمومی اظهار کرد: «تمامی اقدامات فوری را اتخاذ خواهیم کرد و تمامی موارد ممکن را برای متوقف کردن اغتشاشات و ناآرامی‌ها حمایت از قانون به کار خواهم گرفت. ناآرامی‌ها باید همین حالا پایان یابد.» به تظر پشت پرده صدای ترامپ صدای شلیک گاز اشک آور و فریادهای معترضان شنیده می شود. وی گفت: «من رییس جمهور شما و موظف به اجرای قانون و برقراری نظم هستم … و از تمامی اختیارات قانونی خود استفاده خواهم کرد تا به اغتشاشاتی که آرامش شهروندان صلح طلب را مختل کرده دوباره برقرار کنم و همزمان متحد معترضانی که بدون خشونت تظاهرات می کنم باقی خواهم ماند.»

توییتر حساب کاربری مت گائتز

توییتر حساب کاربری مت گائتز

رئیس جمهور آمریکا در گفت و گوی خبری خشونت‌های اخیر را  اعتراضات مسالمت‌آمیز ندانسته و تروریسم داخلی به شمار آورد. در همین راستا برخی اعضای حمهوری خواه ترویح خشونت رو تسویق کرده و  علنا سخن گفته اند نظیر مت گائتز که در توئیتر از ترامپ حمایت به عمل آورد.

توییتر حساب کاربری  مت گائتز  نماینده جمهوریخواه کنگره که همسو با سیاست های ترامپ است را بخاطر ترویج خشونت محدود کرد.مت گائتز  توییت کرده بود: «حالا که گروه آنتی فا تروریستی اعلام شده است. می توان مانند گروههای تروریستی خاورمیانه شکارشان کرد»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان