تزریق ۹۰۰ هزار گوشی موبایل به ایران

  • توسط مهسا کمیلی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۱

طی گزارشات انجام شده به سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت و رجیستری گوشی های موبایل خبر از شکستن رکورد واردات تجاری موبایل در چندین ماه گذشته وهمچنین فراهم کردن قسمت کلی احتیاج بازار از طریق واردات تجاری را داده است .

در گزارشات اعلام شده بعد از قانون مند شدن واردات مسافری و وصل شدن سامانه گمرک با پلیس گذرنامه ناجا، در در خرداد ماه و همچنین به مراتب حدود ۳۵۰ هزار و ۵۳۰ هزار دستگاه موبایل  به شکل تجاری به کشور آمد . با سعی زیاد شرکت‌های وارداتی و نیز کارهای لازم دولت جهت اخذ مجوز و زیاد شدن  شرکت‌های وارداتی مجوز دار ، اندازه ی واردات تجاری موبایل توسط ۶۶ شرکت وارداتی  در ماه پیش با نمو قابل ملاحضه ای مواجه شد و به حدود ۹۰۰ هزار موبایل دریافت شد  که امسالتاکنون نسبت به سال ۹۷ بی سابقه بوده است.

تا به الان  شرکت‌هایی وارداتی که واجد کارت بازرگانی هستند ، فقط با تائید کردن  سازمان حامی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که اساسا  بر توانستن پیاده کردن  خدمات پس از فروش،می توانند سفارشات خود و واردات موبایل را ثبت کنند و موقعیت برای امدن همه ی افراد علاقه‌ مند به این قسمت اماده است.

در گزارش همتا اعلام کردند که با وصل شدن به سامانه گمرک به ناجا، مرحله ی ثبت مسافری فقط مسافران حقیقی شده را در برمیگیرد و با این موقعیت  همانطور که انتظار میرود  شرکت‌های وارداتی موفق شدند در یک جو کاملا رقابتی سهم خود را از تامین نیاز بازار احیاء کنند.

هم اکنون  بخش عمده‌ نیاز بازار تلفن همراه از طریق گوشی‌های شرکتی که همگی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و اصیل بوده و به صورت تجاری وارد کشور شده‌اند، تامین می‌شود. به علاوه افزایش عرضه تلفن همراه در ماه اخیر، کاهش محسوس قیمت گوشی موبایل را نیز در پی داشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان