تست انسانی – آغاز فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۹
آغاز فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز نخست آزمایش واکسن ایرانی کرونا

امروز سه شنبه نهم دی ماه ۱۳۹۹، دکتر نمکی با اعلام شروع فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا، اضافه کرد: فاز دوم این واکسن هم به زودی اجرایی شده و در دستور کار قرار خواهد گرفت. طبق گفته وزیر بهداشت، خانم طیبه مخبر اولین کسی بود که این واکسن را دریافت نمود. او دختر رئيس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) است. در واقع خانم مخبر با این حرکت اعلام کرده که خود مسئولان نظام استفاده از واکسن ایرانی را قبول دارند. همچنین دکتر نمکی گفت: یکی از مدیران ارشد مجموعه ستاد اجرایی هم دومین فردی بود که واکسن ایرانی کرونا را دریافت نمود.

آغاز فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

آغاز تست انسانی با تزریق به سه داوطلب

امروز سه نفر واکسن ایرانی کرونا را دریافت نموده اند و این روند به مرور ادامه خواهد داشت؛ تا تزریق به داوطلب آخر که نفر پنجاه و ششم است برسد. برای هر فرد دو تزریق در روز صفر و ۱۴ انجام می‌شود. واکسن مذکور «”کُوو ایران برکت» نامگذاری شده و ساخت گروه شفافارمد است.

دکتر نمکی در ادامه اضافه کرد: او و سایر مسئولین، خود را جدا از مردم و یا خون خود را رنگین تر نمی دانند. جان همه مردم در کشور همچون جان خانواده مسئولان، عزیز و محترم است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: ایران به مدت ۱۰۰ سال است که در منطقه خاورمیانه در زمینه تولید واکسن پیشرو است. افرادی که گمان می‌کنند این اولین بار است که ما واکسنی که در کشور تولید شده را تزریق می‌کنیم، سخت در اشتباه هستند. در سال ۱۲۹۹ انستیتو پاستور داشتیم و در سال ۱۳۰۳ هم انستیتو رازی به آن اضافه شد. مردم ما تمام دوران زندگی خود را واکسن‌های ایرانی دریافت کرده‌اند. ما به عنوان نخستین کشور تولید کننده واکسن در آسیا، به بسیاری از کشورهای جهان و منطقه واکسن صادر کرده‌ایم.

برای اینکه از دنیا عقب نمانیم دو مسیر مجزا را پی گرفتیم و خوشحالیم که به اطلاع برسانیم واکسن کرونای تولید موسسه رازی هم از مراحل تست حیوانی عبور کرده و طی روزهای آینده وارد فاز آزمایش انسانی می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان