موج تازه کرونا در چین – ۱۱ منطقه پکن قرنطینه شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۵

شیوع دوباره ویروس کرونا در چین

موج تازه کرونا در چین به تازگی شروع شده و قرنطینه شدن  ۱۱ منطقه در  پکن را به دنبال داشته است. در راستای پیشگیری و کنترل بیماری، مقامات چینی  ۱۱ منطقه مسکونی را قرنطینه کردند و جلوی خروج اهالی از خانه‌ها را گرفتند. ۹ مدرسه و مهدکودک نیز تعطیل شدند. هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر استان‌ها به پکن نیز به طور موقت ممنوع شده است. در راستای محدودسازی و جلوگیری از ابتلای سایرین به کووید ۱۹ بازگشایی کلاس‌های اول تا سوم که قرار بود دوشنبه ۱۵ ژوئن انجام گیرد، به تعویق افتاده است.

ریشه موج تازه کرونا در چین

موج تازه کرونا در چین – ۱۱ منطقه پکن قرنطینه شد

شیوع دوباره ویروس کرونا، به بارفروشی شین‌فادی در منطقه «فنگ‌تای» ارتباط پیدا می کند که ۹۰درصد میوه و سبزی مصرفی شهر ۲۰ میلیونی پکن از آن تامین می‌شود. در این بازار ماهی و گوشت هم فروخته می‌شود.

مدیر بازار به خبرگزاری رسمی چین گفته که وجود ویروس در تخته‌‌های مخصوص خورد کردن ماهی محرز شده است. ماهی‌ها اما از بازار غذاهای دریایی در ووهان مرکز استان هوبی می‌آیند. طبق گفته روزنامه های رسمی چین کلیه سوپرمارکت‌های بزرگ چین، انواع مختلف ماهی آزاد و قزل‌آلا را روز شنبه از قفسه‌های خود حذف کرده‌اند.

تست کرونای کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن

در زمان کنونی مقام‌های بهداشتی چین، روی آزمایش پزشکی کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن متمرکز شده‌اند. جواب تست دستکم ۴۵ نفر از کارکنان بازار ماهی، مثبت اعلام شده اما هیچیک از آنها علایم ابتلا ندارند. مقرر شده  ۱۰هزار عمده‌فروش و بنکدار و خریدار این بازار همگی تست کرونا بدهند. چین که منشأ کرونا محسوب می‌شود، با قرنطینه‌ای سختگیرانه، شیوع ویروس سارس- کوو-۲ را مدیریت و کنترل کرد. در هفته‌های گذشته پیوسته اعلام شده بود که موارد جدید ابتلا به ویروس، مربوط به مسافرانی است که به چین بر می‌گردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان