• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • تسلا مدل S Plaid – توانایی ثبت زمان کمتر از ۷ دقیقه در پیست نوربرگ رینگ

تسلا مدل S Plaid – توانایی ثبت زمان کمتر از ۷ دقیقه در پیست نوربرگ رینگ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۷

تسلا مدل S Plaid با قوای محرکه جدید

ایلان ماسک به تازگی اعلام گرده است که تسلا مدل S Plaid توانایی ثبت زمان کمتر از ۷ دقیقه را در پیست نوربرگ رینگ دارد.  تسلا با یک سال تاخیر فیس لیفت دوم مدل S با نام تسلا مدل S Plaid را با قوای محرکه جدید مجهز به ۳ موتور الکتریکی معرفی کرد و در جدیدترین مصاحبه ایلان ماسک با پادکست «Joe Rogan Experience» حرف از این محصول جدید نیز به میان آمده است.

ماسک قول داده که از ماه آینده این محصول را به فروش برساند.  این مدل تسلا  برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت به تنها ۱٫۹۶ ثانیه زمان احتیاج دارد و با این که یک سدان سایز متوسط سنگین وزن است اما این شرکت همانطور که در سال قبل به دنبال رکورد شکنی در پیست نوربرگ رینگ آلمان موسوم به جهنم سبز بود. قصد دارد تا مجددا به این پیست بازگردد و یک رکورد زیر ۷ دقیقه را به ثبت برساند.

رکورد ۷ دقیقه و ۱۳ ثانیه تسلا

تسلا مدل S Plaid - توانایی ثبت زمان کمتر از 7 دقیقه در پیست نوربرگ رینگ

تسلا مدل S Plaid – توانایی ثبت زمان کمتر از ۷ دقیقه در پیست نوربرگ رینگ

تسلا سال گذشته توانسته بود با تغییرات زیاد و استفاده از لاستیک اسلیک یا همان مسابقه‌ای رکورد ۷ دقیقه و ۱۳ ثانیه را به ثبت برساند.

در همین رابطه ایلان ماسک می‌گوید:
«ما به دنبال این هستیم تا زمان سال گذشته خود را بهبود دهیم و پس از آن نیز قصد داریم تا یک رکورد زیر ۷ دقیقه را به ثبت برسانیم. در صورت ثبت چنین رکوردی این یک دست آورد عالی برای ما به شمار خواهد آمد.»

در حال حاضر تنها ۱۰ خودرو تولیدی توانسته اند زمانی کمتر از ۷ دقیقه را به ثبت برسانند که بسیاری از آنها گران قیمت‌تر و همینطور ابعاد کوچک تری به نسبت تسلا مدل S دارند.

تسلا مدل S Plaid توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت را دارد و مدل + آن نیز به احتمال زیاد توانایی تولید بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار را خواهد داشت و به مدد این قدرت زیاد انتظار می‌رود که شتاب گیری خیره کننده این مدل همگان را شگفت زده کند. در حال حاضر رکورد سریع ترین خودروی تولید انبوه جهان در اختیار مرسدس بنز AMG GT Black Series با ثبت زمان ۶ دقیقه و ۴۸٫۰۴۷ ثانیه است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان