تشدید تحریم‌های کره شمالی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۱

تشدیدتحریم‌های کره شمالی

تشدیدتحریم‌های کره شمالی همزمان با تلاش‌های پیونگ یانگ برای مقابله با تحریم‌ها طی روزهای اخیر شدت یافته است. برخلاف مذاکرات میان کره شمالی و آمریکا،تشدیدتحریم‌ها و در واقع  رژیم تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه کره شمالی در راستای تلاش های جهانی برای مهار برنامه هسته‌ای کره شمال تداوم داشته است.

تحریم‌ صادرات و واردات کره شمالی

تحریم‌های کنونی کره شمالی، واردات و صادرات بخش وسیعی از خدمات ، کالا و ابزارهای ارتباطی کره شمالی بااقتصاد جهانی را نشانه رفته است. تحریم های غیرهسته ای صورت گرفته از سوی سازمان ملل متحد شامل صادرات برخی کالاها از جمله زغال سنگ، آهن و غیره و  واردات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی کره شمالی می‌شود که حائز اهمیت فراوان هستند. هدف تحریم‌های صادراتی و وارداتی کره شمالی ایجاد محدود در جهت منابع مالی و منابع لازم برای برای برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی است. این اقدام تا حدی ریشه در اجرای متناقض و نامناسب قطعنامه های سازمان ملل متحد دارد.

تاکتیک‌های کره شمالی در مقابله با تحریم‌ها

این کره شمالی طیف وسیعی از تاکتیک‌ها را در پیش گرفته که در صد مخفی نگه داشتن بخش از فعالیت‌های دریایی این کشور است  که در چارچوب رژیم تحریمی سازمان ملل متحد علیه کره شمالی قرار می‌گیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان