تعطیلی دو هفته‌ای – شنبه نتیجه تعطیلی دو هفته‌ای کشور مشخص می‌شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۲

شنبه نتیجه تعطیلی دو هفته‌ای کشور مشخص می‌شود

دکتر قاسم جان بابایی ، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در نشستی در خصوص تعطیلی دو هفته‌ای کشور برای کنترل بیماری کرونا گفت: امروز پیش جلسه است و شنبه در ستاد ملی در خصوص تعطیلی دو هفته کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.
جان بابایی در جریان سفر به خراسان شمالی برای ارزیابی از نحوه خدمت رسانی به مردم مبتلا به کرونا، در خصوص آخرین وضعیت این بیماری در کشور گفت: در اکثر استان ها روند رو به کاهش نداریم یا با شیب ملایم در حال افزایش و یا در حالت ثابت هستیم باید صبر کنیم که انشالله رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم بتواند سیکل انتقال بیماری را بشکند.

مشارکت همگانی برای کنترل کرونا در ایران

جان بابایی با تاکید بر مشارکت همگانی برای کنترل کرونا در ایران گفت: وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد بلکه باید همه سازمانها و مردم پای کار بیایند.
وزارت بهداشت تنها می تواند پروتکل ارائه کند چون کار وزارت بهداشت کار اجرایی در حوزه اجتماعی نیست بلکه خدمات رسانی خدمات در بخش سلامت به مردم است و کار حوزه‌های دیگر است که در اجرا بتوانند آن پروتکل های که وزارت بهداشت هر هفته ارائه می کند را به درستی اجرا کنند.

طرح تعطیلی گروهای دو، سه و چهار شغلی

تعطیلی دو هفته ای – شنبه نتیجه تعطیلی دو هفته کشور مشخص می‌شود

دکتر جان بابایی درخصوص طرح تعطیلی گروهای دو، سه و چهار شغلی اظهارکرد: در تعطیلی یک ماهه حلقه های متعدد وجود دارد، تعطیلی اصناف نیز به تنهایی نمی تواند موثر باشد، در کنار آن منع رفت و آمد، عدم حضور خانواده ها در دورهمی های خانوادگی و مراسم‌های جشن و عزاداری، ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و … همه اینها باید با هم رعایت شود.

وی افزود: این حلقه، حلقه انتقال است، چرخه ای دارد، که هر قسمتش باید شکسته شود و اگر یک قسمت بماند نمی‌توانیم بیماری را به صفر برسانیم.
قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان