تعلیق حساب کاربری – تعلیق حساب کاربری ترامپ در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۸

هرج و مرج در پایتخت آمریکا

شبکه های اجتماعی توییتر، فیسبوک و اینستاگرام دست به تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ زده اند. این عمل در پی حمایت او از اعتراضات خشونت بار روزهای اخیر پایتخت آمریکا صورت گرفته است. همچنین یوتیوب نیز یکی از ویدئوهای رییس جمهور آمریکا را حذف کرده است.

توییتر در بیانیه ای رسمی اعلام کرده حساب کاربری ترامپ به مدت ۱۲ ساعت به حالت تعلیق درمی آید. طبق این بیانیه، دونالد ترامپ در توییت‌هایش به ‌شکلی مکرر و شدید، سیاست تمامیت مدنی این شبکه‌ اجتماعی را نقض کرده و به همین دلیل این پلتفرم چنین تصمیمی اتخاذ کرده است. تا زمانی ‌که ترامپ سه توییت نقض‌کننده‌ی قوانین را به‌طور کامل حذف نکند، حساب او بازنمی‌گردد. همچنین اگر این نقض قوانین ادامه پیدا کند، این حساب کاربری برای همیشه مسدود خواهد شد.

تعلیق حساب کاربری ترامپ در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام

تعلیق حساب کاربری ترامپ در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام

تعلیق حساب کاربری ترامپ

«حساب کاربری realDonaldTrump@ پس از حذف سه توییت مورد بحث به ‌مدت ۱۲ ساعت قفل می‌شود. اگر توییت‌ها حذف نشوند، حساب ترامپ قفل باقی می‌ماند. نقض قوانین توییتر در آینده، شامل سیاست‌های تمامیت مدنی و تهدیدهای خشونت‌آمیز، به تعلیق دائمی حساب کاربری realDonaldTrump@ منتهی خواهد شد.» این بخشی از بیانیه ای است که توییتر منتشر کرده بود.

پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، رسانه های مختلف بارها احتمال مسدود شدن حساب کاربری او را مطرح کرده بودند. مسدودسازی حساب کاربری ترامپ در توییتر، تنها اتفاق مهم امروز در دنیای مجازی نبود. بر اساس گزارش‌ها، فیسبوک و اینستاگرام نیز اکانت ترامپ را به ‌مدت ۲۴ ساعت تعلیق کرده‌اند. فیسبوک اعلام کرده است که دونالد ترامپ به ‌مدت ۲۴ ساعت اجازه‌ی انتشار پست ندارد.

در روزهای اخیر گروهی از هواداران رییس جمهور آمریکا دست به ایجاد ناآرامی در پایتخت این کشور زده اند. ترامپ هم در حمایت از این افراد در شبکه های اجتماعی پست هایی را منتشر می نمود. همین موضوع (ترویج خشونت) باعث واکنش این شبکه های اجتماعی شده است.

حذف ویدئوی یوتیوب

ویدئویی که ترامپ در رابطه با اعتراضات اخیر در یوتیوب منتشر کرده بود نیز حذف شده است. یوتیوب اعلام کرده ترامپ به‌دفعات ادعاهایی اشتباه درباره‌ی انتخابات مطرح کرده است. البته اگر کاربران به ‌هنگام حرف زدن درباره‌ی موضوعات مختلف، به پیام‌های ترامپ اشاره کنند، یوتیوب ویدئوی آن‌ها را حذف نمی‌کند. طبق قانون جدید این شبکه اجتماعی، اشاعه‌ی هرگونه خبر اشتباه درباره‌ی انتخابات ریاست ‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده ممنوع است؛ و بنا به همین قانون، ویدئوی یاد شده هم حذف شده است.

بررسی‌‌ها نشان می‌دهد که برخی از کاربران، اعتراضات خشونت‌بار پایتخت آمریکا را در یوتیوب به‌‌صورت زنده استریم کرده‌اند. یوتیوب در تلاش است تا در کوتاه ترین زمان ممکن، این ویدئوهای پخش زنده را حذف نماید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان