تعلیق فدراسیون فوتبال – سایه شوم تعلیق بر سر فدراسیون فوتبال

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۰
تعلیق فدراسیون فوتبال - سایه شوم تعلیق بر سر فدراسیون فوتبال

نامه هشدار دهنده فیفا

تعلیق فدراسیون فوتبال کشورمان باز هم جدی شده است. فیفا طی نامه ای رسمی به فدارسیون فوتبال ایران، درخواست کرده تا فراخواندن اعضای فدراسیون از سوی دولت و مقام‌های قضایی برایش شفاف سازی گردد. این ماجرا در خصوص پرونده پر دردسر غرامت سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشور است. فیفا معتقد است مقامات قضایی و دولتی نباید در تصمیمات فدراسیون ها دخالتی داشته باشند. حالا با ورود این ارگان ها به پرونده ویلموتس، بار دیگر فدراسیون ایران در خطر تعلیق قرار گرفته است. مدتی قبل هم ایرادات اساسی از اساسنامه این فدراسیون گرفته شده بود که البته آن مشکل هم هنوز به طور کامل مرتفع نشده است.

تعلیق فدراسیون فوتبال - سایه شوم تعلیق بر سر فدراسیون فوتبال

تعلیق فدراسیون فوتبال – سایه شوم تعلیق بر سر فدراسیون فوتبال

نامه تعلیق فدراسیون فوتبال

در این نامه که خطاب به دبیرکل فدراسیون مهدی محمدنبی نوشته شده آمده است:

از طریق منابع قابل اعتماد و رسانه ها با خبر شدیم که چند نفر از اعضای فدراسیون فوتبال ایران برای اهمال در انجام وظیفه به سازمان بازرسی کل کشور فرا خوانده شده اند. این احضار به دلیل پرونده ویلموتس و تخصیص ۶ میلیون یورو به او صورت گرفته است. همینطور مطلع شده ایم که تحقیقات و اقدامات قانونی برای این افراد در دادستانی کل تهران انجام خواهد گرفت.
قبل از هر چیزی لازم به ذکر است که فیفا و AFC با استفاده از تهدیدهای قانونی بسیار مخالف است. چرا که این به معنای زیر سوال رفتن اختیارات افراد فدراسیون ها است.

از شما درخواست می شود تا تاریخ دوم سپتامبر ۲۰۲۰ (دو روز آینده) برای فیفا و ای‌اف‌سی مدارک لازم درباره وضعیت فدراسیون فوتبال ایران و اتهامات وارده را ارسال کنید.

در ادامه این نامه به ماده ای از قوانین فیفا اشاره شده که بر طبق آن اعضای فیفا باید در حل مشکلاتشان به صورت کاملا مستقل عمل نمایند و هرگز تحت تاثیر ارگان یا یک نفر سوم نباشند. همچنین یادآری شده جریمه عدم رعایت این ماده، مجازاتی از قبیل تعلیق فدراسیون خواهد بود.

لزوم رسیدگی جدی

با توجه به تکرار خطر تعلیق این فدراسیون از سوی فیفا، این بار مسئولین باید توجه جدی نسبت به این قضیه داشته باشند. یکبار برای همیشه باید شرایط این فدراسیون مشخص و وظایف و چهارچوب های آن تعیین گردد. چرا که عواقب بی توجهی به این هشدارها بسیار جدی و البته تلخ خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان