تعلیق – فیفا فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرده است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۱
فیفا فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرده است

فدراسیون فوتبال ایران در خطر است

احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال ایران و تشکیل کمیته انتقالی وجود دارد. این پیام را فیفا طی نامه ای به فدراسیون فوتبال کشورمان اطلاع داده است. در صورتی که تا ۱۶ خرداد اصلاحات مورد نظر فدراسیون جهانی فوتبال اعمال نشود، این رای قطعی خواهد شد. این نامه روز نهم خرداد ماه به فدراسیون ایران رسیده و در آن گفته شده اساسنامه این سازمان باید تغییر کند.

فیفا فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرده است

فیفا فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به تعلیق کرده است

تعلیق فدراسیون

به صورت دقیق و کامل به ایراداتی که فیفا گرفته دسترسی نیست. اما گفته می شود این ایرادات ۸۰ مورد هستند. همینطور گویا فیفا خواهان کاهش نقش وزیر ورزش در فدراسیون است. در حال حاضر و با اساسنامه فعلی وزیر ورزش یکی از اعضای مجمع است و تاثیر مستقیمی در تصمیمات فوتبالی کشور دارد. فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده فدراسیون فوتبال ایران باید کاملا استقلال داشته باشد و فشار یا دخالتی از نهادهای دیگری روی این مجموعه نباشد. این مسئله باید به صورت واضح و با صراحت کامل در اساسنامه قید گردد. فیفا رسما اعلام کرده تا زمانی که تغییرات درخواستی در اساسنامه اعمال نشود، فدراسیون فوتبال حق برگزاری انتخابات را ندارد.

تشکیل جلسه

بعد از اولتیماتوم فیفا، در فدراسیون جلساتی تشکیل شد تا روال اداری انجام گیرد و پیش نویسی از اساسنامه جدید تنظیم شده و برای فیفا ارسال گردد. در شروع اصلاح اساسنامه یک اختلاف نظر بزرگ وجود دارد؛ اینکه فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیردولتی باشد یا نهادغیردولتی. هرچند برخی معتقدند این عنوان تفاوت زیادی در اصل ماجرا ندارد و معمولا در امور فدراسیون دخالت صورت می گیرد.

روز جمعه ۲۹ می (۹ خرداد) نامه ای از سوی فیفا برای فدراسیون ارسال شد. این نامه شرایط را برای مسئولان ایران سخت‌تر کرده است. در این نامه از بعضی تغییرات که با سیاست‌های فیفا تناقض دارد،ابراز تعجب شده و همچنین تاکید شده اگر فدراسیون ایران همکاری لازم را در جهت اصلاح اساسنامه نداشته باشد، فیفا تصمیمات دیگری در این رابطه اتخاذ خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان