واکنش ترامپ به مصاحبه ظریف – پاسخ ظریف به توئیت ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۶

واکنش ترامپ در توئیتر

واکنش ترامپ به مصاحبه ظریف؛ نه مرسى!

دونالد ترامپ در واکنش به مصاحبه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با اشپیگل در توئیت خود به زبان فارسی نوشت: وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می خواهد که تحریم‌ها برداشته شود. نه، مرسی!

پاسخ ظریف به توئیت ترامپ

ظریف در گفت‌ وگو با نشریه آلمانی اشپیگل که روز گذشته منتشر شد، در پاسخ به پرسشی درباره احتمال مذاکراه با آمریکا اظهار داشتند: «نه، من هرگز احتمال این را که افراد رویکردشان را تغییر داده و واقعیت‌ها را بپذیرند رد نمی‌کنم. برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در کاخ سفید است. چیزی که مهم است رفتار آنهاست. دولت ترامپ می‌تواند گذشته‌اش را اصلاح کرده، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بازگردد».

پاسخ ظریف به توئیت ترامپ

ظریف در ادامهاظهارات خویش افزود: «ما هنوز سر میز مذاکره هستیم. آنها بودند که میز مذاکره را ترک کردند. آمریکا زیان زیادی به مردم ایران زده است. روزی فرا خواهد رسید که آنها باید این زیان را جبران کنند. ما صبر زیادی داریم»

محمد جواد ظریف دقایقی بعد از واکنش ترامپ به مصاحبه خود در حساب توئیتری اش ، با انتشار بخشی از مصاحبه‌اش در حساب توئیتر خود پاسخ داد:

«بهتر است به دونالد ترامپ توصیه شود که نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کند، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی‌اش. برای آگاهی بهتر، او می تواند مصاحبه کامل من را (به زبان انگلیسی) بخواند».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان