تغییر نسل ها – امور زنان و خانواده

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۶

تغییر نسل ها

معاون رئیس جمهور خانم ابتکار بیان کردند: امروزه بین امور زنان و خانواده شکاف نسل ها به وجود امده است. و شاهد تغییر نسل ها هستیم که  هر ۵ سال نسل ها تغییر می کند و این به دلیل این است که بین نسل ها فاصله ذهنی ایجاد شده است. تغییر نسل ها قبلا هر ۳۰ سال اتفاق می افتاد. بیشترین قربانیان اعتیاد زنان هستند.بنابراین باید به آنان اهمیت زیادی بدهیم. و بر توان افزایی زنان سالم به منظور آموزش های لازم در جهت پیشگیری و هدایت اعضای خانواده نیز تاکید زیادی وجود دارد.

تغییر نسل ها - امور زنان و خانواده

تغییر نسل ها – امور زنان و خانواده

امور زنان و خانواده

طرح تاب آوری اجتماعی در ۹۴۰ منطقه پرآسیب و در  بیشتر استان های کشور برگزار شد. خانم ابتکار بیان کرد: این چنین طرح ها باید توسعه پیدا کند.

اهداف طرح تاب آوری اجتماعی

  •  ایجاد تشکیلات موثر برای اشتغال
  • تشکیل تعاونی و صندوق خرد
  • هم افزایی در سطح محلی
  •  نقشه راه تاب آوری و مقابله با آسیب ها

طرح گفت و گوی ملی خانواده

این طرح در ۳۱ استان اجرا و مرحله دوم آن در بیشتر استان ها در حال اجرا است. تمرکز اصلی در این طرح توجه به مهارت های فردی افراد است.
ابتکار تاکید کرد که خانوداده یکی از مهمترین کانون های بلوغ اجتماعی است. اگر خانواده ای از هم گسسته باشد. می تواند عامل ورود افراد خانواده به مساله مهم اعتیاد باشد.

یکی از عامل های مهم برای پیشگری از اعتیاد ایجاد اشتغال  به خصوص برای زنان سرپرست خانوار است. که به این منظور طرح‌هایی در زمینه توسعه مشاغل نوین خانوادگی با همکاری وزارت رفاه با جامعه هدف ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار در دست اجرا داریم.

خانم ابتکار بیان کردند که سعی می‌کنیم به توان افزایی زنان و انسجام خانواده  بیشتر بپردازیم. ازتجربیات معاونت و ستاد در این زمینه استفاده خواهد شد. دو طرح بزرگ کلی گفت وگوی خانواده و ارتقای تاب آوری اجتماعی را داریم. این طرح ها به پیشگیری و مقابله با اعتیاد کمک می کند. امیدواریم حیطه فعالیتمان را بتوانیم گسترش دهیم و به حیطه مقابله با اعتیاد قویتر بپردازیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان