تلفات ویروس کرونا – تلفات ویروس کرونا از تلفات انقلاب و جنگ بیشتر شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۱

تلفات کرونا در هشت ماهه نخست سال جاری

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا با توجه به آمار بالای تلفات ویروس کرونا اعلام کرد: «تلفات ویروس کرونا از تلفات انقلاب و جنگ بیشتر شده و در حال تبدیل شدن به یک سونامی فاجعه‌بار انسانی‌ست».

تلفات ویروس کرونا – تلفات ویروس کرونا از تلفات انقلاب و جنگ بیشتر شد

وی گفت:«تلفات کرونا در هشت ماهه نخست سال جاری در تهران، از میزان ماه های اوج انقلاب اسلامی بیشتر بوده‌است و متاسفانه برخلاف موج نخست و دوم کرونا که پس از اوج گیری دچار کاهش شد، موج سوم که مهرماه آغاز شد در آبان تشدید شده‌است و اگر اقدام موثری برای مهار آن انجام نشود، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر شود.»

محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی نیز هشدار داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد از میان افراد بستری شده در بیمارستان حدود پانزده درصد جانشان را از دست می‌دهند و این آمار بالایی است. این میزان در کشورهای دیگر ۲/۵ درصد است. هم‌اکنون در موارد مرگ، ایران جزو پنج کشور پرتلفات دنیا است.

لزوم تعطیلی دو هفته‌ای تمام دستگاه‌های اجرایی پایتخت

نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا از پیشنهاد کمیته سلامت تهران برای تعطیلی دو هفته‌ای تمام دستگاه‌های اجرایی در پایتخت سخن به میان آورد. توکلی گفت: کمیته سلامت تهران، متشکل از شورای اسلامی شهر، ستاد مدیریت بیماری کرونا و کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، این پیشنهاد را به کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا ارایه کرده است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا همچنین افزود: در قالب این طرح محدودیت‌هایی برای تردد مردم در سطح شهر اعمال می شود تا مردم در این مدت در منازل خود بمانند.

شاید حکومت نظامی لازم باشد

مجید مختاری، از اعضای کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا هم  درباره افزایش بی‌سابقه موارد مرگ و میر کرونا و لزوم قرنطینه گفت:

مساله به شدت جدی است و شاید حکومت نظامی لازم باشدم.

در پی افزایش بی‌سابقه شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران حسن روحانی دیروز شنبه ۱۰ آبان/ ۳۱ اکتبر در جلسه ستاد ملی کرونا محدودیت‌های جدیدی را برای ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان ایران اعلام کرد که از چهارشنبه ۱۴ آبان و به مدت ۱۰ روز اعمال خواهند شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان