تله موش هوشمند – نابودی جوندگان بدون ایجاد آلودگی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۵

ساخت دستگاه نابودکننده جوندگان

تله موش هوشمند.یک شرکت دانش بنیان که در زمینه تولید تجهیزات رباتیکی مرتبط با پزشکی و محیط زیست فعالیت دارد یه تازگی موفق به ساخت یک تله موش هوشمند شده است.علیرضا مسعودی نژاد از فعالین این شرکت توضیح داد:ما در در این شرکت موفق به طراحی و ساخت دستگاه رباتیک تله موش هوشمند شدیم.این دستگاه دارای بخش تولید فرمان جلب کننده است.

نحوه کار تله موش هوشمند

تله موش هوشمند - نابودی جوندگان بدون ایجاد آلودگی

تله موش هوشمند – نابودی جوندگان بدون ایجاد آلودگی

همانطور که گفته شد دستگاه ساخته شده دارای بخش تولید فرمان جلب کننده است.که توسط یک دستگاه مولد گرما تبخیر و از فاز مایع به بخار تبدیل شده و از طریق لوله خارجی به بیرون از محفظه منتقل می‌شود.این دستگاه همچنین دارای لوله جلب کننده هم هست.آقای مسعودی نژاد با طرح این موضوع گفت: این لوله،جلب کننده را در محوطه اطراف دستگاه تله پخش می کند و باعث می شود موش‌های اطراف به طرف درب ورودی جلب شوند.پس از ورود موش، دریچه خودکار بسته شده و موش داخل دستگاه گیر می کند.

محفظه کشنده

پس از ورود موش و دریافت سیگنال،موش به صورت خودکار به داخل محفظه مایع کشنده فرو برده می‌شود.با توجه به بدنه سوراخ دار این محفظه پیکر موش به طور کامل در درون مایع غوطه ور و تنفس و همچنین ضربان قلب جونده را دچار اختلال شدید می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود در کسری از ثانیه ضربان قلب متوقف و جریان تنفس کاملاً قطع شود.سپس بازویی حرکتی جسد موش را به طرف کشوی تخلیه حرکت داده و جسد موش به داخل آن هدایت می‌شود.از این تله موش هوشمند می توان در سیلوهای نگهداری مواد غذایی،رستوران ها و معابر استفاده کرد.همچنین این دستگاه بدون آلودگی و به صرفه است که میتواند با ولتاژ برق هم موش‌ها را خشک ‌کند.شهرداری ها مخصوصا شهرداری شهر تهران می تواند از این دستگاه برای از بین بردن موش هایی که در سطح شهر پرسه می زنند استفاده کنند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. اینقدر این دستگاه بروز و تکنیکال ساخته شده که اگه ناسا بفهمه برای موشهای موذی موجود در ایستگاههای فضایی زمین و حومه حتما از روش کپی میکنه.سازندگان لطف کنن حق کپی رایت رو اجرایی کنن !!!!!!
    خوانده های این خبر ؛ ده بار دیگه بخوانید اگر چیزی سر درآوردید به دیگران هم منتقل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان