تماس تصویری – روش های برقراری سریع تماس تصویری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۳۰
برقراری تماس ویدیویی

روش های برقراری سریع تماس تصویری

احتمالا تصور بسیاری این است که برای برقراری تماس تصویری حتما باید یک اپلیکیشن ویژه نصب کرد و وارد حساب کاربری شد. اما لازم است بدانید گزینه ای به نام تماس تصویری سریع نیز وجود دارد. این روزها اهمیت برقراری این گونه تماس ها بسیار بیشتر شده است. با این روش می توان بسیاری از کارها را به صورت غیرحضوری انجام داد. یا می توان از احوال دوستان و آشنایان مطلع شد و از خانه هم خارج نشد تا موجب گسترش بیشتر کرونا نگردیم.

در این نوشته با شما راهکارهایی را مرور می کنیم که بدون نیاز به ایجاد خساب کاربری و دانلود نرم افزار بتوانید به سرعت تماس تصویری داشته باشید.

تماس تصویری - روش های برقراری سریع تماس تصویری

 روش های برقراری سریع تماس ویدیویی

اسکایپ

با گسترش ویروس کرونا در جهان، شرکت مایکروسافت قابلیتی به‌ نام Meet Now را در اپلیکیشن اسکایپ تعبیه کرده است. برای استفاده از آن می‌توانید به وب‌سایت اسکایپ مراجعه کرده و سپس لینکی را جهت برقراری رایگان تماس تصویری ایجاد کنید. بعد از ایجاد لینک، می‌توانید به‌عنوان میهمان (guest) به تماس تصویری موردنظر ملحق شده و تنها باید یک نام برای خود انتخاب کنید. حالا می توانید این لینک را برای دوستان خود بفرستید. حساب‌های میهمان، ۲۴ ساعت اعتبار دارند.

Jitsi Meet

Jitsi Meet یک پلتفرم متن باز است که به ایجاد حساب نیز احتیاج ندارد. البته این پلتفرم چندان شناخته شده نیست اما می تواند تماس تصویری را امکان پذیر کند. برای استفاده از آن کافی است که به وبسایت آن به نشانی https://meet.jit.si وارد شوید. نام تماس گروهی خود را وارد و سپس مکالمه را آغاز کنید. می توانید تا ۷۵ نفر را هم در یک تماس گروهی جای دهید.

Talky

یکی دیگر از روش هایی که می توان از آن استفاده کرد Talky است. با استفاده از آن می توان به کمک مرورگر یک تماس ویدیویی داشت. Talky بیشترین محدودیت را بر تعداد افراد حاضر در یک تماس تصویری اعمال می‌کند؛ ۶ نفر. بنابراین برای استفاده در کنفرانس های بزرگ سازمانی مناسب نیست. اما می تواند گزینه مناسبی برای برقراری تماس های دوستانه و خانوادگی باشد. برای استفاده از این امکان، به آدرس https://talky.io/ مراجعه کنید.

۸×۸

این پلتفرم بیشتر برای برگزاری جلسات سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. با مراجعه به سایت https://www.8×۸٫com/products/video-conferencing به آن دسترسی خواهید داشت. در این وبسایت شما نام گردهمایی مورد نظر را وارد می کنید و به‌ صورت خودکار به آن جلسه وارد خواهید شد. در این وبسایت باید برای خود نامی مستعار انتخاب کنید و بعد اجازه دسترسی به میکروفن و دوربین خود را نیز بدهید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان