تماس تلفنی ملک سلمان با عادل عبدالمهدی – شدت بخشیدن به ثبات و آرامش

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۵

تماس تلفنی ملک سلمان با عادل عبدالمهدی

تماس تلفنی ملک سلمان با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق امروز در خبرگزاری‌ها منتشر گردید. ملک سلمان طی تماس تلفنی با عادل عبدالمهدی از او خواست که تلاش‌هایش برای ایجاد آرامش و ثبات در عراق را شدت ببخشد. در این تماس تلفنی دو طرف درباره اوضاع سخت عراق و منطقه با یکدیگر گفت وگو و تبادل نظر کردند.

رایزنی جهت کاهش بحران

در این تماس تلفنی دو طرف درباره اوضاع سخت عراق و منطقه با یکدیگر گفت وگو و تبادل نظر کردند. در این تماس و مکالمه تلفنی  همچنین درباره تحولات پیش آمده و اهمیت همکاری دو طرف برای کاهش آثار تنش‌ها و جلوگیری از تشدید بحران به یک بحران فراگیر به رایزنی پرداختند.

روز جمعه مورخ ۱۳ دی ماه سال جاری ایالات متحده به فرودگاه بغداد حمله کرد که طی آن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس شهید شدند که در پی آن انتظارات برای تشدید تنش‌ها در منطقه افزایش یافته است.از این رو نگرانی رهبران منطقه جهت افزایش تنش‌ و بحران در خاورمیانه و با الخص خلیج فارس افزایش یافته است.

در شرایطی که ایران نیز میانجی گری هیچ کشوری را نپذیرفته است این بر نگرانی و تنش‌ها اضافه می‌کند. هیأتی از عمان که برای میانجیگری به تهران سفر کرده بود، بدون دستاوردی بازگشت. تهران به هیأت عمانی اعلام کرد که به هیچ میانجیگری توجه نخواهد داشت. هیأت عمانی بدون دیدار با هیچ مقام ایرانی خاک این کشور را ترک کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان