تاکتیک مافیاگونه دونالد ترامپ – ۲۵ درصد تعرفه بر خودروهای اروپایی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۶

تاکتیک مافیاگونه دونالد ترامپ در واشنگتن پست

تاکتیک مافیاگونه دونالد ترامپ در واکنش به اروپا در صورت عدم اجرای مکانیسم ماشه در برجام است. دونالد ترامپ به شیوه‌های مافیایی اروپایی‌ها را تهدید کرد که اگر مکانیسم حل اختلاف در برجام و بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران را به کارنگیرند ، ۲۵ درصد تعرفه بر خودروهای اروپایی وضع خواهد کرد.

یک روز پس از فعال شدن مکانیسم ماشه در برجام از سوی تروئیکای اروپایی، نشریه واشنگتن پست مدعی شد که دونالد ترامپ  چند روز قبل در پیامی محرمانه به سه کشور اروپایی حاضر در برجام هشدار داده بود که در صورت عدم همراهی با سیاست‌های واشنگتن علیه ایران، با اعمال تعرفه بر خودرو مواجه می‌شوند.  واشنگتن پست با استناد به برخی نقل قول‌ها در این زمینه نوشت که دونالد ترامپ به طور محرمانه طی ارسال نامه‌ای به آلمان، انگلیس و فرانسه، آن‌ها را  تهدید کرده بود که در صورت خودداری از فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام،  تعرفه  ۲۵ درصدی بر خودروهای اروپایی وضع خواهد کرد.

تاکتیک مافیاگونه دونالد ترامپ

تاکتیک مافیاگونه از نگاه جرمی شاپیرو

جرمی شاپیرو، تحلیلگر اندیشکده شورای روابط خارجی اروپا، در خصوص تهدید ترامپ اظهار نمود که تهدید به اعمال تعرفه از سوی آمریکا یک تاکتیک مافیایی است.وی افزود: «تهدید به اعمال تعرفه، تاکتیکی مافیاگونه است و روابط میان کشورهای متحد نباید اینطور باشد.»

آیا هشدار اروپا متأثر از تاکتیک مافیاگونه بوده است ؟

طبق گزارش واشنگتن‌پست هنوز مشخص نیست که آیا این تهدید ترامپ موجب شده کشورهای اروپایی تصمیم به فعال‌سازی مکانیسم حل و فصل اختلاف بگیرند یا خیر، زیرا کشورهای اروپایی از چند هفته پیش هشدار می‌دادند ممکن است ساز و کار مورد نظر را فعال کنند

. یک مقام ارشد آمریکایی نیز در باره هشدار دولت  ترامپ به سه کشور  اروپایی در زمینه اعمال تعرفه بر خودرو گفت: «ما آشکار ساخته‌ایم که برجام توافقی وحشتناک است.» این مقام آمریکایی اذعان کرد که پیش از تهدید اروپایی‌ها، سه کشور یاد شده در پی فعال ساختن ساز و کار حل اختلافات در برجام بودند.

این مقام آمریکایی افزود: «اجماع بین اروپایی‌ها در مورد لزوم پاسخگویی به تهران از هفته‌ها قبل شکل گرفت و رفتار تنش‌زای ایران و نقض توافق هسته‌ای از سوی این کشور به عاملی پیش‌برنده در این راستا تبدیل شد.» یک مقام ارشد اروپایی با هویت نامشخص نیز اظهار کرد که مقامات آمریکایی این تهدید دولت ترامپ را به طور مستقیم و نه از طریق سفارت‌خانه‌های خود به لندن ، پاریس و برلین انتقال داده بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان