توریست فضایی – اولین توریستی که در فضا قدم خواهد زد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۸

سفر به فضا

توریست فضایی عبارتی است که چند سالی است در مورد آن می شنویم. سفر به فضا و تجربه بی نظیر حضور در ایستگاه فضایی چیزی است که کمتر کسی نسبت به آن بی میل است. حالا خبر رسیده پدیده سفر هیجان انگیز به فضا از این هم جلوتر رفته است. قرار است یک توریست به فضا اعزام و خارج از ایستگاه فضایی بین المللی قدم بزند.

توریست فضایی - اولین توریستی که در فضا قدم خواهد زد

توریست فضایی – اولین توریستی که در فضا قدم خواهد زد

قدم زدن در بی نهایت

اولین توریستی که به ایستگاه فضایی بین المللی رفته و در فضا قدم خواهد زد، سال ۲۰۲۳ به فضا اعزام خواهد شد. حالا دیگر آرزوی قدم زدن در محیطی بی نهایت و در فضا به نظر دور از دسترس نمی رسد و قابل دستیابی است.

یک شرکت خصوصی روس توافق نامه ای برای گردشگردی فضایی تنظیم کرده است. این شرکت برای اعزام یک توریست به فضا اقدام خواهد کرد. اولین فردی که در این محیط بی نظیر قدم خواهد زد، یک تاجر روس است که اولین توریست فضایی روسیه هم خواهد بود. این فرد قرار است از بخش خصوصی ISS در سال ۲۰۲۳ اعزام شود.

هزینه های توریست فضایی

هنوز مشخص نشده این تاجر چه هزینه ای باید برای این سفر بپردازد. اما اولین فردی که به فضا رفت ۲۰ میلیون دلار برای سفری ۸ روزه در سال ۲۰۰۱ پرداخت.

جزئیات دقیق این ماجراجویی فاش نشده است. فقط مشخص شده دو نفر اعزام می شوند؛ که یکی از آنها از ایستگاه خارج خواهد شد و در محیط بیرون قدم خواهد زد. طبق اخبار واصله قرار شده یکی از شرکت کنندگان در این سفر فضایی با یک کیهان نویس حرفه‌ای روسی پیاده روی هیجان انگیزی در بخشی از ایستگاه فضایی که متعلق به کشور روسیه است، داشته باشد.

شرکت های Space Adventures و Roscosmos از سال ۲۰۰۱ تا کنون هشت گردشگر را با دریافت هزینه ها به این سفر برده اند. این اقدامات باعث شده تا ناسا و سایر شرکای بین المللی هم در تکاپوی اعزام مسافر و ارائه خدمات به علاقمندان کسب چنین تجربه ای بیفتند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان