تور ترکیه – سفر به ترکیه برای تزریق واکسن کرونا یک دروغ بزرگ است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۰
تور ترکیه - سفر به ترکیه برای تزریق واکسن کرونا یک دروغ بزرگ است

دریافت واکسن کرونا در کشور همسایه

روز گذشته در فضای مجازی، آگهی های تور ترکیه با هدف دریافت واکسن کرونا پخش شد. یکی از این تورها که بسیار سروصدا کرده با فروش بلیت ۱۲ میلیون تومانی آغاز به کار کرد و نکته جالب این تور اعلام گشت رایگان در شهر است که در کنار شعار سفر و سلامتی جای بسی تأمل دارد. معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در این رابطه گفته است: هیچگونه توری برای تزریق واکسن در کشور ترکیه وجود ندارد. از مردم عزیز می خواهم به آگهی های جعلی فضای مجازی اعتماد نکنند.

علی رفیعی در ادامه اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در پی انتشار این آگهی در فضای مجازی، طی نامه ای از پلیس فتا درخواست کرده است تا این موضوع را بررسی و با ناشران آگهی مذکور برخورده قانونی شود.

تور ترکیه - سفر به ترکیه برای تزریق واکسن کرونا یک دروغ بزرگ است

تور ترکیه – سفر به ترکیه برای تزریق واکسن کرونا یک دروغ بزرگ است

لزوم برخورد جدی با تورهای غیرمجاز

علی رفیعی همچنین گفت: در پی انتشار این آگهی که مدعی برگزاری تورهایی از مقصد تهران به ترکیه برای تزریق واکسن کرونا بود، با پیگیری های مختلف متوجه شدیم که این موضوع مربوط به استان تهران نیست. در این آگهی به جز آدرس سه دفتر، سه خط تلفن نیز قید شده بود که با پیگیری متوجه شدیم این موضوع صحت ندارد و فردی با سوء استفاده و شیطنت از نام یک آژانس گردشگری در اهواز، به چنین کاری غیراخلاقی اقدام کرده است.

هرچند پیش از این هم تورهای غیرمجازی فعالیت مستمری داشتند و هر بار  پاسخ مسئولان برخورد با این مدل کلاهبرداری است؛ اما باز شاهد این هستیم که برخی از آنها همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و در برخی موارد هیچ برخوردی هم با آنها صورت نمی‌گیرد.

واکسیناسیون کرونا در ترکیه

اگر اخبار کشور همسایه را مرور کوتاهی بکنیم خواهیم دید که وزارت بهداشت این کشور همچنان در حال رایزنی برای تامین واکسن مورد نیاز شهروندانش است. طبق گفته مقامات بهداشتی ترکیه، تزریق واکسن کرونا در مرحله اول از کادر درمانی این کشور آغاز می‌شود و در مرحله بعد، گروه سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال در اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ قرار دارند. بنابراین ادعای این تورها برای دریافت واکسن مسافرین نمی تواند صحت داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان