توقف تولید – سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۴
توقف تولید - سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف می کند

سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف می کند

شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلویزیون و پنل های LCD برای اسمارت‌فون‌ها در جهان است. حالا این شرکت اعلام کرده به زودی توقف تولید در ساخت این محصول خواهد داشت. این شرکت قصد دارد با توقف تولید پنل های LCD با ظرفیت بیشتری روی تولید Quantum dot-LED تمرکز کند.

توقف تولید - سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف می کند

توقف تولید – سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف می کند

توقف تولید LCD در ۲۰۲۰

رویترز این خبر را منتشر کرده و نوشته است علت این تصمیم کاهش تقاضای جهانی برای این پنل ها بوده است. این روزها این مدل پنل ها روی گوشی های موبایل و تلویزیون طرفداران کمی دارند. بنابراین سامسونگ قصد دارد روی تولید نمایشگرهای پیشرفته تری کار کند. توقف تولید در کارخانه های این شرکت در کشور کره جنوبی قطعی است. اما هنوز اعلام نشده چه تصمیمی برای کارخانه های کشور چین اتخاذ شده است. چرا که این کارخانه ها فقط LCD تولید می کنند. بنابراین در صورتی که این تصمیم برای کارخانه های چین هم گرفته شود، این کارخانه ها تعطیل خواهند شد.

افزایش رقابت

رقیب دیرینه سامسونگ یعنی الجی هم اعلام کرده تولید این پنل ها را پایان می دهد. از آنجا که در کشور چین نمایشگرهای LCD در مقیاس انبوه در حال تولید است، سهم سود سامسونگ از تولید آنها به شدت کاهش داشته است. در تولید نمایشگرهای سطح بالاتر هم الجی به شدت در حال رقابت با سامسونگ است. بنابراین این شرکت تصمیم دارد با تمرکز بیشتری روی تولید و بازاریابی نسل جدید پنل ها و نمایشگرها فعالیت کند و تا پایان سال جاری قطعا تولید LCD  در کره جنوبی را متوقف خواهد کرد. گفته می شود سامسونگ برنامه هایی بزرگ و بسیار جدی برای تولید تکنولوژی های جدیدتر  دارد.

این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده نمایشگرهای کوآنتومی (Quantum dot) قادر هستند ۱۱۴ سال عمر کنند. همچنین پنل های QD-LED این شرکت هم، به نسبت نمونه های دیگر شرکت ها دارای عمری بالاتر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان