تولید گوشت مرغ و  تخم مرغ 

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۴-۲۰
تولید گوشت مرغ، و  تخم مرغ به صورت صنعتی، اهداف کیفی، جوجه متولد شده­ از نظر زنتیکی

تولید گوشت مرغ و  تخم مرغ به صورت صنعتی

تولید گوشت مرغ و  تخم مرغ  به صورت صنعتی بدین صورت می­ باشد که در هر سویه از آن با انتخاب های فراوان و انجام کارهای آزمایشگاهی ژنتیکی در بخش پرورشی لاین به خالص سازی و رسیدن به خصوصیات و صفات مورد نظر می ­پردازند. که نتاج حاصله تامین کننده جوجه های واحدهای اجداد بوده که در ۴ خط پرورش یافته و در نهایت تاج­گیری شده است. که ­از این نتاج آنها در واحد های مادر استفاده نموده سپس در مرحله آخر از نتاج آنها در واحدهای پرورشی مورد استفاده قرار می­ گیرد که با نام ­های واحد پرورشی نیمچه گوشتی و واحد تخم گذار معرفی می­ شوند.

در یک نگاه کلی متوجه آن خواهیم شد که اهداف کیفی جوجه متولد شده­ از نظر زنتیکی بیشتر در خطوط لاین و اجداد پی گیری خواهد شد و در مرغ مادر تولید جوجه بیشتر به­ ازای مرغ پای تولید هدف نهائی بوده در این میان مادر های گوشتی از مشکلات تولیدی بیشتری نسبت به مادرهای تحمگذار برخوردار هستند.

به عنوان مثال پرورش خروس و حفظ کردن آن در زمان تولید در واحدهای تخمگذار به مراتب آسان تر بوده که­ البته یکی ­از عوامل­ آن آزاد بودن دان مصرفی برای ماکیان تخمگذار درطی روشنایی سالن ­ها بوده ­در عوض برای خروس های مادر گوشتی دان به صورت محدود شده در اختیار پرنده قرار گرفته که خود باعث ایجاد رقابت کرده و پراکندگی وزنی را بیشتر نموده و در نهایت تعدادی از خروس ها ضعیف تر که به دان مورد نظر دسترسی نداشته حذف می­شوند.

مدیریت تغذیه خروس های مادر گوشتی

یکی دیگراز مشکلات مدیریت تغذیه خروس های مادر گوشتی نبود سیستم غذا رسان مناسب بوده که­ چه به صورت بشقابی و چه به صورت ریلی تنها با اختلاف ارتفاع بیشتر از غذارسان مرغ ها مدیریت می­شود که این خود مشکلاتی را در پی دارد. زیرا تعداد خروس های که از قد بلند برخوردار نبوده حذف می­ شوند و یا تعدادی از مرغ ها با اندام کشیده می ­توانند از دان خروس ها استفاده کنند.

مشکلات ذکر شده حاکی از آن است که متاسفانه علی رقم دستیابی تولید مناسب تخم مرغ دستیابی به حداکثر جوجه مویثر نیست این مهم، نیاز به کار بیشتر و مدیریت مناسب روی خروسها می­باشد.

دربسیاری از گله­ های مادر در ایران مشاهده می­ شود که در ۴۰ هفته تولیدی در اکثر قریب به اتفاق بعد از هفته ۲۰ تولید،  دچار یک افت جوجه درآوری خواهیم بود که تا پایان­ دوره­ بیشتر هم خواهد شد، که البته راه حل متداول اسپایکینگ خروس ها می­ باشد که خود نیز مشکلاتی اعم از ریسک بهداشتی، مدیریت خاص برای حفظ خروس های جوان و هزینه بسیار بالا را به همراه دارد. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان