• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • تویوتا لندکروزر – تویوتا تا سال ۲۰۲۲ تولید لندکروزر را متوقف می‌کند

تویوتا لندکروزر – تویوتا تا سال ۲۰۲۲ تولید لندکروزر را متوقف می‌کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۰

آیا تویوتا برنامه‌ای برای تولید مجدد لندکروزر در آینده دارد؟

تویوتا لندکروزر بعد از سال ۲۰۲۱ میلادی تولید نخواهد شد. این خبری بود که در فروم هواداران شاسی بلند محبوب ژاپنی به نشانی IH8MUD.com منتشر شده است. طبق این خبر تویوتا با پایان سال ۲۰۲۱ تولید لندکروزر را متوقف می‌کند و تنها مدل لکسوس LX که در واقع مدل لوکس تویوتا لندکروزر با امکانات و تجهیزات بیشتر است را با موتور V6 توربو تولید خواهد کرد. در حال حاضر لکسوس LX570 با موتور ۵٫۷ لیتری V8 تولید می‌شود.

فعلاً مشخص نیست که در حال حاضر مدل Heritage Edition لندکروزر توسط تویوتا عرضه می‌شود که برچسب قیمتی برابر با ۸۰ هزار دلار دارد. با این وجود اخبار مذکور تنها توسط منابع مطلع از داخل شرکت تویوتا منتشر شده و هنوز خبر رسمی توسط این شرکت اعلام نشده است. اما با توجه به سن و سال نسل فعلی این شاسی بلند محبوب ژاپنی که با کد j200 شناخته می‌شود این اخبار بعید به نظر نمی‌رسند. نسل فعلی این خودرو از سال ۲۰۰۷ میلادی به طور پیوسته در حال تولید و عرضه است و  هرساله به یک فیس لیفت جدید در بخش ظاهری با ارائه امکانات و تجهیزات جدید بسنده کرده است.براساس شواهد موجود، این شرکت برنامه‌ای برای تولید نسل جدید این شاسی بلند محبوب ژاپنی ندارد.

عوامل زمینه ساز توقف تولید تویوتا لندکروزر

تویوتا تا سال ۲۰۲۲ تولید لندکروزر را متوقف می‌کند

در چندسال گذشته شاسی بلند محبوب ژاپنی به خودروی سازمانی سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی تبدیل شده بود. با توجه به افزایش تنوع خودروهای کراس اوور و SUV، اقبال عمومی نسبت به این شاسی بلند خوشنام، با توجه به تغییر ذائقه و نیاز مشتریان روند کاهشی را در پیش گرفته است و همین مساله ظاهرا زمینه ساز توقف تولید محبوب ترین شاسی بلند ژاپنی خواهد شد.

این شاسی بلند محبوب ژاپنی در ۹ نسل تولید شده است و به طور پیوسته از سال ۱۹۵۱ میلادی بر روی خط تولید شرکت تویوتا قرار داشته است. در نیمه قرن بیستم و پس از پایان جنگ جهانی دوم، ارتش امپراتوری ژاپن با هدف تولید یک خودروی خارج جاده ای مشابه با جیپ ارتش آمریکا سفارش تولید لندکروزر را به این شرکت داد و پس از پایان جنگ و متحد شدن دو دولت ژاپن و آمریکا و افزایش کمک‌های آمریکا به متحد جدید خود لندکروزر متولد شد و تا به امروز نیز جز یکی از محبوب‌ترین محصولات این شرکت به شمار می‌رود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان