توییتر – حساب توییتر اشخاص مشهور در توییر هک شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۶

حمله گسترده به یک شبکه مجازی

بامداد امروز حمله گسترده ای به حساب های توییتر باعث شد تا تعدادی از پروفایل های افراد مشهور هک شود. این افراد میلیون ها دنبال کننده در صفحات مجازی خود دارند. هک شدن پروفایل شرکت بزرگ اپل و افراد مشهوری مثل ایلان ماسک و حتی باراک اوباما بسیار خبرساز شده است.

توییتر - حساب توییتر اشخاص مشهور در توییر هک شد

توییتر – حساب توییتر اشخاص مشهور در توییر هک شد

هک شدن پروفایل های توییتر

هکرها پس از اینکه به این حساب های کاربری دسترسی پیدا کردند، یک توییت ارسال کرده اند که حاوی آدرس کیف پول بیت کوین است. آنها گفته اند هر میلغی به این آدرس واریز گردد، دو برابر آن به شخص برگردانده می شود. البته به نظر می رسد این یک تکنیک قدیمی برای فریب دادن و کلاهبرداری از کاربران باشد.

در این حمله حساب کاربری بسیاری از افراد مشهور آمریکا هک شده است. از میان این افراد می توان به باراک اوباما، ایلان ماسک، جو بایدن، جف بزوس، بیل گیتس، مایک بلومبرگ، کیم کاردشیان اشاره کرد. اکانت شرکت های اوبر و اپل نیز شامل این حمله شده اند.

هنوز به صورت دقیق مشخص نشده هکرها چگونه این کار را انجام داده اند. اما گزارش شده آنها از یکی از ابزارهای توییتر استفاده کرده اند. غروب چهارشنبه توییتر به طور رسمی اعلام کرد که این حمله صورت گرفته است. همچنین هکرها به سیستم ها و ابزارهای درونی این شرکت نیز دسترسی پیدا کرده اند. این حمله در واقع حمله ای مهندسی شده و هماهنگ بوده است.

حادثه امنیتی

توییر برای اولین بار در ساعت ۲:۱۵ بامداد امروز اعلام کرد یک حادثه امنیتی برای این شرکت رخ داده است. چند ساعت بعد کاربران متوجه شدند توانایی ارسال توییت و مشاهده توییت دیگران را ندارند و پیام خطا مواجه می شوند. بالاخره پشتیبانی این شرکت اعلام کرد این مشکل را به زودی رفع خواهد کرد و به تمامی کاربرانش توصیه کرد که رمزهای ورود خود را تغییر دهند.

این حمله چیزی در حدود ۱۱۶ هزار دلار ( ۱۲.۵ بیت کوین) سود نصیب هکرها کرده است. آنها پس از در اختیار گرفتن پروفایل ها ایمبل این افراد را نیز تغییر داده اند. بنابراین صاحلین حساب ها کار سخت تری برای بازپس گیری اکانت های خود خواهند داشت. چنین حمله ای در تاریخ این شرکت بی اسابقه بوده است.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان