جعل مهر پزشکان

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۲
  • ۸۰ بازدید

جعل مهر پزشکان

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی اشاره کرد: برخی سودجویان به منظور نسخه کردن بعضی از داروهای گران و وارداتی، مهر پزشکان را جعل می کنند.

بدین منظور و برای جلوگیری از سوا استفاده ، تمامی پزشکان تا اخر امسال دسترسی به امضای الکترونیکی خواهند داشت.

در گزارشی دکتر محمد جهانگیری بیان کردند: تقریبا در هر روز چندین نامه به ما ارجاع داده می شود که پزشکان اطلاع می دهند که از مهرشان سوا استفاده شده است. این قضیه از نظر قضایی و هم از طریق وزارت های مربوطه پیگیری می شود. برای سودجویان ساختن یک مهر کاره دشواری نیست و این کار را میکنند .

الزام امضای الکترونیک برای همه پزشکان

به جهت جلوگیری از جعل مهر پزشکان اقدام به ایجاد امضای الکترونیک برای همه پزشک ها کرده ایم. و این موضوع در حال انجام است. و تا پایان امسال پزشکان می توانند نسخه الکترونیک تجویز و امضا کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در یک برنامه تلویزیونی بیان کرد که: در تمامی مراکز تامین اجتماعی نسخه ها به صورت الکترونیک امضا می شود و پزشکان دیگر به صورت دستی امضا نمی شود. این باعث امن شدن کامل این سیستم شده است.

کمبود نسخه‌نویسی الکترونیک در کشور

مهر علیان بیان کرد که: مسولین به دنبال پیدا کردن راه های جلوگیری از بازار سیاه دارو هستند. یکی از معضلات نظام سلامت کشور این است که ما نسخه نویسی الکترونیک نداریم. این کار از طریق ایجاد پرونده های الکترونیک برای بیماران و نسخه های الکترونیک در وزارت بهداشت درحال بررسی و انجام است. که اینکار باعث ریشه کن کردن این معظل خواهد شد. با نسخه پیچی الکترونیک، پزشک به صورت الکترونیک امضا می کند و ارسال می شود و از تمان مفاسد جلوگیری می شود .

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان