جواد امام – تصمیم اجماعی سه قوه درباره قیمت بنزین

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۷

سخنان جواد امام در مورد تصمیم  قوا

جواد امام، به عنوان یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب،با اشاره به افزایش قیمت از تصمیم اجماعی سه قوه سخن گفتند.   ایشان بیان داشتند در نشست سران سه قوا هر تصمیمی که گرفته می‌شود تصمیمات اجماعی است و صرفا مربوط به دولت نمی باشد. وی افزود:« به هر حال اعتراض حق مردم است اما اگر درباره بنزین، دولت به تنهایی تصمیم می‌گرفت به نوعی اعتراضات به طور مستقیم به دولت وارد می‌شد. البته طرح افزایش قیمت بنزین، طرح درستی بوده است اما ایراد آن این بود که در زمان نامناسب مطرح شد و دولت باید این کار را در سال‌‌های گذشته با یک فرایند روشن انجام می‌داد».

وی درباره نبود احزاب قوی برای هدایت اعتراضات به حق مردم به سمت آرامش و سوء استفاده بسیاری از آشوبگران از این فرصت که مسبب تنش بیشتر در این اعتراضات شوند افزود: «هدایت مردم به سمت آرامش زمانی است که احزاب جایگاه واقعی خود را داشته باشند در کشور ما احزاب هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکردند. نقش پررنگ احزاب در صورتی است که به موجب قانون پیش بینی شود و آن جایگاه لازم برای آنها ایجاد و احزاب بتوانند به نوعی، نماینده مردم باشند»

عدم اطلاع نمایندگانمجلس از مسیر دولت

جواد امام درادامه بیان داشتند در واقع مسیری که دولت به سمت آن حرکت کرده است با توجه به شرایط خاص گرانی و تورم موجود تصمی مناسبی نبود. این تصمیم  در سال های پایانی مجلس، حمایت مجلس را نیز نداشته است که به اعتراضات دامن زد.

عدم اطلاع نمایندگان از تصمیم دولت از زبان این فعال اصلاح طلب اینگونه نقد می شود که رئیس مجلس باید به مجلسی‌ها توضیح می‌داد چراکه در تصمیمات سران سه قوه حضور داشته است. در نشست سران سه قوا هر تصمیمی که گرفته می‌شود تصمیمات اجماعی است. از این رو تصمیم‌گیری در این باره صرفا به دولت بازنمی‌گردد چراکه یک تصمیم اجماعی سران سه قوه است.

ایشان بیان داشتند که در هرحال این طرح در ایتدا در بودجه در نظر گرفته می شود که در خصوص زمینه های مصرف دولت باید مجلس تصمیم گیری نماید. از این رو  اینکه چرا مجلس سکوت کرده و اجازه داده است تا این طرح در جلسه سران سه قوه تصویب شود و در نتیجه نمایندگان نیز می‌گویند اطلاع نداریم، خود محل اشکال است.از این رو مجلس باید پاسخگو باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان