جوایز بفتا – معرفی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۵
معرفی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱

برترین جایزه سینمایی بریتانیا

جوایز بفتا طی دو شب در این هفته صاحبان خود را شناختند. در یک شب تعدادی از جوایز جانبی اهدا و شب بعدی برندگان جوایز اصلی معرفی شدند. شب اول جشن سینمای بفتا در رویال آلبرت هال لندن به صورت مجازی برگزار شد.

همانطور که پیشبینی می شد آنتونی هاپکینز به دلیل نقش آفرینی جذابش در فیلم پدر موفق شد جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی را از آن خود نماید. وی به دلیل بازی در این نقش مورد تعریف و تمجیدهای فراوانی قرار گرفته است. در میان بازیگران زن نیز فرانسیس مک‌دورمند برای بازی در فیلم سرزمین آواره‌ها بفتای بهترین بازیگر را دریافت نمود.

معرفی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱

معرفی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱

لیست جوایز بفتا ۲۰۲۱

جایزه بهترین فیلم به سرزمین آواره‌ها (Nomadland‎) تعلق گرفت. در بخش بهترین کارگردانی هم کلوئی ژائو به خاطر سرزمین آواره‌ها شایسته دریافت جایزه شد. جایزه بهترین فیلم‌نامه اورجینال را امرالد فنل به خاطر زن جوان خوش‌آتیه به خانه برد. کریستوفر همپتون و فلوریان زلر برنده بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی برای فیلم پدر شدند. فرانسیس مک‌دورموند به خاطر سرزمین آواره‌ها جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. بهترین بازیگر مرد نقش اصلی آنتونی هاپکینز برای بازی در فیلم پدر شد. بهترین بازیگر زن نقش مکمل یون یو-جانگ به خاطر میناری و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل دنیل کالویا به خاطر یهودا و مسیح سیاه نیز معرفی شدند.

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا به اختصار بفتا (British Academy of Film and Television Arts، به‌صورت مخفف BAFTA) یک مؤسسه خیریه و مستقل است که به پشتیبانی از توسعه و ترویج هنر فعال است. مراسم جشن سالانه اهدا جوایز جشنواره معمولاً در ماه‌های آوریل و می هر سال برگزار می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ به دلیل آنکه قبل از اسکار برگزار شود، به ماه فوریه منتقل شد. این جشنواره معمولاً با نگاه جهانی نسبت به فیلم برگزار می‌شود، با این وجود جایزه‌ای برای فیلم ممتاز یا اولین حضور ممتاز بریتانیا توسط یک نویسنده، تهیه‌کننده یا کارگردان انگلیسی نیز در آن وجود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان