امیرآبادی – در انتظار استعفای معاون وزیر بهداشت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۵

امیرآیادی خواستار قرنطینه قم شد

آقای امیرآبادی فراهانی، نماینده قم  امروز در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:«تا دیشب حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند و وزیر بهداشت در این قضیه مقصر است».معاون کل وزارت بهداشت در نشست خبری اخیر بیان داشتند که به هیچ وجه با قرنطینه موافق نیستند و  قرنطینه برای قبل از جنگ جهانی اول بوده و چینی‌ها نیز اصلاً از  قرنطینه خودشان رضایتی ندارند.

امیرآبادی در جلسه امروز مجلس، ضمن اشاره به اینکه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده، است زمان فوت برخی افراد مشکوک به کرونا را ۲۴ بهمن اعلام کرد.امیرآبادی  در ادامه صحبت‌های خود تقاضا کرد قم قرنطینه شود و گفت: «روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند». وی در ادامه تاکید کرد از ۵۰ نفری فوت شده در قم، ۳۲ نفر در محل قرنطینه فوت شده و جواب آزمایش دو نفر از کودکان هم در این شهر مثبت بوده است.

امیرآیادی فراهانی خواستار قرنظینه قم شد

نماینده قم در مجلس پس از سخنرانی با توجه به کسالتی که داشتند مجلس را ترک کرد و محل استقرار وی ضدعفونی شد.

وی در نشست خبری ایتلایش به کرونا ویروس را تکذیب کردو در این خصوص گفت: «خبر مراجعه من به اورژانس مجلس کذب است و برای حضور در جلسه هیات رئیسه، مجلس را ترک کردم.»

وی در ادامه گفت و گویی با خبرنگاران  افزود: «من کرونا ندارم. سُر و مُر و گنده هستم. غلط کردند صندلی‌ام را ضد عفونی کرند. اشتباه کردند به من چه مربوط است.من نه تست دادم و نه تستم مثبت بوده، نه چیزی گفته‌اند نه قرنطینه شدم»

پس از انتشار  سخنان امیرآبادی در مجلس، دو مقام وزارت بهداشت از جمله معاون وزیر بهداشت و رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت  این گفته‌ها را تکذیب کردند.

حریرچی سخنان امیرآبادی را تکذیب کرد

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت  با حضور به همراه علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری گفت: «کشته شدن ۵۰ نفر در قم به واسطه کرونا را تکذیب می‌کنم». حریرچی قربانیان  کرونا را ۱۲ نفر و تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران را «۵۹ الی ۶۱ نفر» اعلام کرد. کیانوش جهان‌پور، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، نیز اظهارات نماینده قم را تکذیب کرد و گفت: «این آمار کذب است».

جهان‌پور شمار مبتلایان به ویروس کرونا را «تا پیش از ظهر امروز» ۶۴ تن اعلام کرد و گفت از ۱۸ مورد جدید «هشت نفر در استان قم، یک مورد در استان همدان، سه مورد در تهران، دو مورد در مرکزی، دو مورد در استان اصفهان و دو نفر در گیلان» شناسایی شدند.

امیرآبادی فراهانی در پاسخ به اینکه معاون وزیر بهداشت آمار فوت‌شدگان قم را تکذیب کرد، اظهار کرد: «اسامی فوت‌شدگان را به معاون وزیر داده‌ام و حالا باید منتظر استعفای وی باشیم»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان