حسین سلامی – در تاکتیک و عملیات کاملا تهاجمی هستیم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۸

شلیک موشک از سکوهای زیر زمینی

حسین سلامی ، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین روز مانور رسول اعظم ۱۴ اعلام کرد که با وجود آن که سیاست راهبردی ایران دفاعی است، اما در تاکتیک و عملیات تهاجمی هستیم.شلیک موشک از سکوهای زیر زمینی، در دومین روز مانور رسول اعظم ۱۴، در این مانور ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی که تصاویر ماهواره‌ای آن به تازگی در رسانه ها منتشر شده بود، هدف شلیک موشک قرار گرفت. آمریکا این مانور را غیر مسئولانه دانسته است.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۴ سپاه در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز، اظهار کرد: «سیاست های ما برای صیانت از منافع حیاتی ملت عزیز ایران دفاعی است،به این مفهوم که ما از ابتدا به هیچ کشوری تهاجم نخواهیم کرد، اما در تاکتیک و عملیات کاملا تهاجمی هستیم». وی با تاکید بر اینکه فضای عمل ما در سطح راهبردی دفاعی است، اما در سطوح عملیات و تاکتیک سراسر تهاجم هستیم،اظهار کرد:  «آنچه امروز در این رزمایش در سطح نیروهای هوافضا و دریایی به نمایش درآمد سراسر تهاجمی بود»

حسین سلامی – در تاکتیک و عملیات کاملا تهاجمی هستیم

هدف مانورهای دریایی در تنگه هرمز

با توجه به سخنان حسین سلامی و تاکید وی بر دفاعی بودن سیاست راهبردی ایران وتهاجمی بودن تاکتیک حمهوری اسلامی ، هدف  از مانورهای دریایی در تنگه هرمز نشان دادن قدرت کنترل تنگه‌ هرمز ارزیابی می شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در سطح عملیات و تاکتیک هجومی هستیم و ابتکار عمل را به دست می‌گیریم،گفت:  «تهاجم به واحدهای شناوری دشمن در صورتی که بخواهند تعرضی به منافع ما داشته باشند ، با ترکیبی از عملیات تهاجم‌ موشکی و رزم واحد شناوری در سطح دریا همراه با مین‌ریزی آفندی توسط شناورهای هجومی در این رزمایش به نمایش درآمد».

سرلشکر سلامی تاکید کرد از تاکتیک‌های هجومی به استراتژی دفاع می‌رسیم، اظهار کرد: «به منظور تمرین سطوح رزمی در عملیات های مشترک بین نیروهای چندگانه سپاه و اطمینان یافتن از صیانت مقتدرانه از منافع حیاتی ملت‌ عزیز ایران ، این رزمایش‌ها را برگزار می کنیم». وی تصریح کرد ترکیبی از مهارت و فن درست و تکنیک صحیح بکارگیری تجهیزات ، تاکتیک‌های ابتکاری مبتنی بر خلاقیت‌ و نوآوری در میدان عمل ، فضای رزمایش‌های ما را شکل می‌دهد تا  در شرایط واقعی با ابهام مواجه نباشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان