حضور مقتدی صدر در ایران پیامی آشکار برای بدخواهان

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۱

حضور مقتدی صدر در ایران

حضور مقتدی صدر در ایران پس از آن صورت میگیرد که خیلی از بدخواهان جمهوری اسلامی از اختلاف نظر ایشان با بزرگان کشور خزسند بوده و فراموش کرده بودند که این اختلافات کوچک نمیتواند برادری شیعیان را از بین ببرد.

حضور مقتدی صدر در ایران همزمان با عزاداری مراسم اباعبدالله الحسین صورت گرفت و در این حضور ایشان با رهبر کشور و سردار قاسم سلیمانی دیدارهایی داشتند. این دیدارها واکنش های گسترده ای در داخل و خارج از کشور داشته است.

کارشناسان داخلی امید دارند که حضور صدر در ایران و نزدیک شدن دیدگاه ایشان به جمهوری اسلامی در منطقه می تواند بسیاری از معادلات را تغییر داده و با تبدیل ایشان به سید حسن نصرالله عراق زمینه پاسخ قاطع ایران به حمله رژیم صهیونیستی به مواضع جمهوری اسلامی ایران در عراق را فراهم آورد.

یکی از نمایندگان نیز در جمع خبرنگاران گفت که حضور مقتدی صدر در ایران سبب آن شد تا خیال باطل رسانه های غربی  مبنی بر اختلاف میان رهبران ایران و عراق نقش برآب شود. وی همچنین گفت رسانه های داخلی غرب زده هم در حال شایعه پراکنی بودند که میان رهبران دو کشور اختلاف است که با حضور صدر در حسینیه امام و دیدار با رهبری مهر خاموشی بر دهان ایشان زد.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به این حضور حساسیت آن را کمتر از حمله اسرائیل به عراق ندانسته و با امید ابراز کردند که این حضور می تواند جواب سنگینی به تجاوزات رژیم صهیونیستی باشد و به زودی شاهد نابودی اسرائیل از صفحه منطقه و جهان باشیم.

مقتدی صدر، چندی پیش به دلیل انچه اختلافات با سران کشور ذکر شده با ایران قطع رابطه کرد که این اقدام در حدود ۱۲ سال طول کشید ولی نهایتا به نظر می رسد با گشت گذار در منطقه به این نتیجه رسیده که باید به اصل خود بازگشته و از سید ایرانی تبعیت کند.

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان