حق مسکن کارگران – حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۳۰

تصویب مصوبه افزایش حق مسکن در هیات وزیران

حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مصوبه افزایش حق مسکن کارگران که در چند هفته گذشته از سوی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده بود،به تازگی در هیات وزیران به تصویب نهایی رسید. این تصویب در راستای تشکیل جلسه هفدهم خرداد ماه شورای عالی کار انجام شد که به موجب آن پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران به تصویب رسیده بود.

مصوبه افزایش حق مسکن در هفته‌های اخیر از سوی کمیسیون اقتصادی دولت به اتفاق آرا تصویب شد و اجرای مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که  نهایی شد. مبلغ حق مسکن کارگران که تا پیش از این ۱۰۰ هزار تومان بود با تصویب نهایی هیات وزیران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

۱۰ درصد به دستمزد کارگران اضافه می‌شود

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری، با اشاره به تصویب افزایش حق مسکن کارگران از ۱۰۰ به ۳۰۰ هزار تومان در جلسه اخیر هیات دولت، گفت: با این افزایش، به‌طور متوسط ۱۰ درصد به دستمزد کارگران اضافه می‌شود. وی همچنین تصریح کرد در مجموع به طور متوسط ۴۳.۵ درصد، به دستمزد کارگران مشمول قانون کار اضافه می‌شود که این برای کارگران در بخش‌های دولتی یا خصوصی یکسان است. چراکه هر دو گروه در شمار افزایش حق مسکن می‌شوند.

حق مسکن کارگران به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت

معاون روابط کار و تنظیم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که مصوبه دولت به ماه‌های گذشته هم مربوط می‌شود، گفت: «پیشنهاد شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن در نیمه خرداد ماه برای تصویب به هیات دولت رفت؛ اما، چون من ابلاغیه دولت را دریافت نکرده‌ام، نمی‌توانم اظهارنظر کنم.»

شاکرمی در پاسخ به این پرسش که آیا دستمزد سال ۹۹ کارگران مورد بازنگری قرار می‌گیرد، گفت در شورایعالی کار چنین موضوعی را در دستور کار نداریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان