خانه فاموری – یادگار دوران قاجار در مرکز شهر تهران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۰
خانه فاموری - یادگار دوران قاجار در مرکز شهر تهران

یادگار دوران قاجار در مرکز شهر تهران

خانه فاموری از جاذبه های گردشگری جدید شهر تهران است. اگر برای گردش به خیابان جمهوری سر زدید، بازدید از این خانه تاریخی را فراموش نکنید. مهم ترین دلیل که گردشگران را به بازدید از این مکان زیبا راغب می کند، معماری خاص دوران قاجار این عمارت است. خانم فاموری مالک این خانه، آن را در سال ۱۳۸۷ بازسازی کرد. همچنین به درخواست ایشان این خانه در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است. علارقم ساخت و ساز های بی رویه در این منطقه، این خانه بافت زیبا و با اصالت خود را حفظ کرده است. بازدید از این مکان زیبا شما را از هیاهوی بازارهای موبایل آن ناحیه به زمان قاجار خواهد برد.

خانه فاموری - یادگار دوران قاجار در مرکز شهر تهران

خانه فاموری – یادگار دوران قاجار در مرکز شهر تهران

خانه فاموری و امکانات آن

صاحب خانه درهای خانه خود را برای بازدید علاقمندان باز کرده است. حتی این خانه برای برگزاری گالری و نمایشگاه هم اجاره داده می شود. جذابیت بصری این خانه این فرصت را ایجاد کرده است تا فضای مناسبی برای گرد همایی در آن ایجاد شود. فضای داخل خانه نیز بسیار خلاقانه بازسازی شده و محیطی مناسب برای برگزاری نمایشگاه ایجاد شده است. برای صرف غذا و نوشیدنی به همراه دوستان و خانواده خود می توانید به کافه این خانه هم سری بزنید. نوشیدنی های گرم و خنک و انواع غذاهای ایرانی و فرنگی در منوی کافه موجود است. صرف غذا در محیطی مانند اینجا بسیار دلچسب خواهد بود.

راه های دسترسی

برای رسیدن به این خانه می توانید از ایستگاه متروی فردوسی استفاده کنید. سپس با استفاده از تاکسی به تقاطع خیابان های حافظ و جهوری بروید. یا از بی آر تی های خیابان ولیعصر استفاده کرده خود را به تقاطع جهوری برسانید و تا این خانه قدم بزنید. اگر با ماشین شخصی به بازدید خانه فاموری می روید باید به فکر جای پارک باشید.

کلام آخر

بازدید از چنین عمارت زیبایی آن هم میان شلوغی خیابان جمهوری و پاساژ علاءالدین تجربه بسیار جالبی خواهد بود. این خانه در سال های گذشته توانسته به یکی از مناطق پرطرفدار گردشگری در تهران تبدیل شود. امیدواریم با پایان شیوع ویروس کرونا به همراه خانواده و دوستانتان به این خانه بی نظیر سری بزنید و ساعتی را به آرامش و لذت سپری کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان