خبر خوش – دانشمندان ایرانی در تلاش برای نابودی کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۶
خبر خوش - دانشمندان ایرانی در تلاش برای نابودی کرونا

آغاز ساخت داروی کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعلام کرده است : خبر خوش در راه است. وی اطلاع داده است سه پروژه علمی توسط دانشمندان و پزشکان ایرانی کلید خورده است. وی ادامه داد: به زودی منتظر خبر خوش ساخت داروی درمان کرونا در کشور باشید. دکتر جلالی اشاره کرد کمیته های ویژه ای تشکیل شده و اطلاعات و تجربیات پزشکان و دانشمندان در حال تبادل است. اطمینان داریم خروجی خوب و مهمی از پروژه های در حال انجام خواهیم داشت.

خبر خوش - دانشمندان ایرانی در تلاش برای نابودی کرونا

خبر خوش – دانشمندان ایرانی در تلاش برای نابودی کرونا

ساخت داروی کرونا بر پایه علم ژنتیک

دکتر جلالی گفت : نمی توانم از جزییات دقیق پروژه ها صحبت کنم. اما با توجه به تجربه موفق ساخت واکسن آنفولانزا در گذشته، امیدواریم به زودی واکسن و البته داروی کرونا را هم بسازیم. رییس دانشگاه بقیه الله ادامه داد: اولین پروژه برای تولید داروی کرونا بر پایه علم ژنتیک پیش می رود. برای ساخت این دارو مجموعه وزارت بهداشت و معاونت تحقیقی- صنعتی سپاه در مرکز ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله در حال همکاری هستند. هر روز جلسات مهمی برگزار می شود. البته نمی توان با قطعیت گفت این تحقیقات نتیجه بخش خواهند بود. اما ما بسیار امیدواریم و نهایت تلاشمان را انجام می دهیم تا بتوانیم سه تا شش ماه آینده این پروژه را با موفقیت به پایان برسانیم.

ساخت واکسن کرونا

دکتر جلالی در سخنانش به تلاش برای ساخت واکسن برای کووید ۱۹ هم اشاره کرد. وی گفت : طرح نامه پزشکان و محققان برای ساخت واکسن به پایان رسیده و منابع مالی مورد نیاز هم با مشارکت دو دانشگاه دیگر تامین شده است. این پروژه هم بین سه تا پنج ماه برای نتیجه بخشی زمان می خواهد.

سومین پروژه این دانشگاه ساخت داروی گیاهی برای مقابله با این ویروس است. دانشمندان کشور در تلاشند تا بر پایه طب سنتی دارویی برای کرونا تهیه کنند. رییس دانشگاه بقیه الله اشاره کرد : متخصصان مرکز طب سنتی در حال انجام آزمایشات و تحقیقات هستند. دکتر جلالی با اشاره به اینکه تمامی دانشمندان و محققان به سختی در تلاش هستند تا این طرح ها و پروژه ها به سرانجام خوبی برسند؛ گفت : به ثمر رسیدن این پروژه ها چند ماه زمان نیاز دارد و امیدواریم پس از این بازه زمانی خبرهای خوش را به مردم عزیزمان اطلاع دهیم و داروی قطعی کرونا را تولید کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان