خروج نظامیان آمریکا – اعلام رسمی خروج نظامیان آمریکا از افغانستان

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۶

خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان

جو بایدن رسماً خروج نظامیان آمریکا از افغانستان را در آینده نزدیک اعلام کرد. رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد نیروهای آمریکا از افغانستان خارج خواهند شد و اکنون زمان پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا است. جو بایدن در این باره گفت : «ما نمی‌توانیم به چرخه گسترش و توسعه حضور ایالت متحده در افغانستان ادامه دهیم . عقب نشینی در یکم ماه مه با هماهنگی با ناتو آغاز میشود.»

جو بایدن با اشاره به این که چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده است که مسئولیت حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان را بر عهده دارد، گفت این مسئولیت را به رییس جمهور پنجم واگذار نخواهد کرد. وی گفت : «هدف اول ما این است که مطمئن شویم از افغانستان به عنوان پایگاه برای حمله به آمریکا استفاده نخواهد شد و ما به آن هدف دست یافتیم.»

به سمت یازده سپتامبری دیگر

بایدن بر این مسئله تاکید کرد که ایالت متحده باید بر ظهور تهدیدهای تروریستی از جاهای مختلف و همچنین چین تمرکز ‌کند. چندی پیش یک مقام ارشد آمریکایی خبر داد که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه مه شروع خواهد شد و هدف آن است که تا ۱۱ سپتامبر سال جاری در بیستمین سالگرد حمله آمریکا به افغانستان تمامی نیروهای آمریکایی از افغاستان خارج شده باشند.

خروج نظامیان آمریکا - اعلام رسمی خروج نظامیان آمریکا از افغانستان

خروج نظامیان آمریکا – اعلام رسمی خروج نظامیان آمریکا از افغانستان

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان  به تازگی با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفتگوی تلفنی برقرار کرد. لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، در خصوص خروج نیروهای این کشور از افغانستان هشدار داد.
گراهام در مصاحبه‌ای گفت، رئیس جمهور آمریکا، با خروج نیروهای این کشور از افغانستان، «به سمت یازده سپتامبری دیگر حرکت می‌کند.

این سناتور آمریکایی گفت:‌ «خطاب به همه شمایی که می‌شنوید می‌گویم، به یاد بیاورید یازده سپتامبر ۲۰۰۱ کجا بودید. ارتش ما به رئیس جمهور بایدن گفت که اگر تمام نیروهای را خارج کنیم القاعده و داعش دوباره برمی‌گردند و افغانستان به جنگ داخلی کشیده می‌شود.»

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان