خرید واکسن از کواکس – خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن کواکس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۴
خرید واکسن از کواکس - خرید 16 میلیون . 800 هزار دوز واکسن کواکس

خبر خوش وزیر بهداشت

دکتر نمکی بالاخره خبر خوش خرید واکسن از کواکس را تایید نمود. طبق اعلام وزیر بهداشت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن کرونا از کواکس که یکی از معتبرترین تولیدکنندگان جهان می باشد، خریداری شده است. بحث خرید واکسن کرونا برای کشور در تمامی محافل و در فضای مجازی بسیار داغ شده است. دکتر سعید نمکی روز گذشته درباره تأمین واکسن کرونا گفت: سهمیه ما در کواکس از بین نرفت، تنها به دلیل نقل و انتقال پول، این روند کمی طول کشید و خوشبختانه مشکلاتش حل شد.

خرید واکسن از کواکس - خرید 16 میلیون . 800 هزار دوز واکسن کواکس

خرید واکسن از کواکس – خرید ۱۶ میلیون . ۸۰۰ هزار دوز واکسن کواکس

خرید واکسن از کواکس

کواکس از معتبرترین تولیدکنندگان واکسن کرونا در جهان است و ایران هم سهمیه خود را برای خرید از آن داشت. حالا با تأیید سازمان جهانی بهداشت طبق جدولی که این سازمان برای توزیع در همه کشورهای جهان درنظر دارد؛ این محصول برای ما نیز توزیع خواهد شد. دکتر نمکی اضافه کرد: ما ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن خریداری کرده ایم؛ اما طبق برآوردها علاوه بر این تعداد، نیاز به واکسن‌های بیشتری داریم. در این رابطه با کشورها و سازندگان مختلف رایزنی داشته‌ایم و از بخش خصوصی نیز خواسته‌ایم که از منابع معتبر و مورد تأیید، واکسن تهیه کنند و در دو مناقصه، تعدادی از این شرکت‌ها برنده شده‌اند و در حال مذاکره هستیم که به زودی وارد کشور خواهد شد.

واکسن کرونا محصولی نیست که بشود آن را از هر جایی تأمین کرد. این موضوع بارها مورد تاکید وزیر بهداشت بوده است. واکسن کرونا یک فراورده بیولوژیک است که سازنده‌اش باید حتماً معتبر باشد. این واکسن باید تست‌های زیادی را پاس کرده باشد. بسیاری از شرکت‌هایی که ادعای واکسن‌ سازی برای کووید۱۹ دارند، تا این لحظه هیچ تأییدیه‌ای دریافت نکرده‌اند.

تهیه از معتبرترین منابع

وزیر بهداشت همچنین به مردم اطمینان خاطر داد که واکسن کرونا از مطمئن‌ترین منابع تهیه خواهد شد. وی گفت: علارقم تمام فشارها و تنگناهایی که ایجاد کرده‌اند، از بهترین و مطمئن‌ترین منابع تولید واکسن دنیا، واکسن می‌خریم؛ البته هیچ جای دنیا قرار نیست با شتابزدگی تزریق صورت بگیرد و اگر در برخی نقاط واکسن کرونا با شتابزدگی تزریق می‌شود از نظر ما حرکت عالمانه ای نیست.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان