خطیب زاده – اروپا در نقض برجام شریک است

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۸
خطیب زاده - اروپا در نقض برجام شریک است

اروپا در عدم اجرای برجام مسئولیت دارد

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

خطیب زاده در این نشست در خصوص  نشست وزرای خارجه عضو برجام اعلام کرد: جمهوری اسلامی بر تعهدات طرف مقابل تأکید کرد و آخرین وضعیت در این نشست غیررسمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. سخنگوی دستگاه دیپلماسی بیان کرد: در آن جلسه دقیق روشن کردیم که تعهدات طرف مقابل چه بوده و چه کارهایی باید انجام می‌داده که انجام نداده است. در آن جلسه ظریف روشن کرد که اروپا در کنار آمریکا در نقض برجام شریک بوده است و در آمار و عدد و ارقام روشن است.

حجم تجارت ایران و اروپا بعد از برجام و بعد از آنکه اروپا نتوانست به تعهداتش عمل کند کاملا گویای این است که اروپا در عدم اجرای برجام مسئولیت‌های مستقیم دارد. اروپا در نقض برجام شریک است و در عدم اجرای آن مسئولیت دارد. این آخرین شانس برای اتحادیه اروپاست. گفته‌ایم هر گاه به صورت موثر طرف‌های دیگر به تعهدات خود عمل کنند، ایران همه پنج گام را به عقب برخواهد برگرداند.

خطیب زاده - اروپا در نقض برجام شریک است

خطیب زاده – اروپا در نقض برجام شریک است

 راه حل مسائل افغانستان

سخنگوی دستگاه دیپلماسی  ضمن اشاره به سفر حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان اظهار کرد : ایران بار دیگر تأکید کرد بر راه حل مسائل افغانستان از طریق سیاسی و با حضور همه گروه ها پافشاری می کند. همه گروه های افغانستانی را به گفت وگوهای فراگیر و میان افغانی دعوت می کنیم که انشاءالله به راه حل دائمی برای حل منازعات در افغانستان بینجامد.

مروادات ایران و عراق

خطیب زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه روز گذشته خبرگزاری ها اعلام کردند یک هیأت عراقی وارد ایران شده است و به چه منظوری صورت گرفته است؟ گفت: این سفر انجام شده و مشاور نخست وزیر عراق به ایران آمد و ما مروادات منظم و نزدیک در حوزه های مختلف با مقامات عراقی داشتیم و به دعوت ما به ایران سفر کرده و درباره موضوعات دوجانبه و بررسی تحولات به ایران آمده است و این گفت وگوها بین ایران و عراق امر کاملاً مرسومی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان