خودروهای تولید داخل کیفیت ندارند !

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۰

خودروهای تولید داخل از سال ۱۳۹۲ تا به امروز کیفیت قابل قبولی ندارند !

خودروهای تولید داخل کیفیت ندارند ! حمیدرضا قندی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اصفهان با شرح اینکه خریداران خودرو در بازار واقعی شده اند، بیان کرد: در مجموع خودروهای تولید داخل از سال ۱۳۹۲ کیفیت مطلوبی نداشته، چرا که قطعات فرانسوی خودرو اکنون چینی و یا ایرانی شده‌اند.

وی ادامه داد که: تثبیت نرخ ارز طی دو ماه اخیر و همچنین افزایش تولیدات کارخانجات ساپیا و ایران خودرو طی ده روز گذشته موجب پایین آمدن قیمت خودرو شده است. امروز همانند گذشته افراد برای سرمایه گذاری، پنج یا ده خودرو احتکار نمی کنند و اگر مصرف کننده ای نیاز به خرید داشته باشد به بازار خودرو ورود می کند.

در ارتباط با قیمت خودروها گفت: واقعیت این است که بها خودرو کاهش نخواهد یافت و تورم موجود بر تمام قیمت ها اثر گذاشته و بها کنونی خودرو، کف قیمت ها است. اما در صورتی که شرکت های خودروساز تولیدشان را افزایش دهند، شاهد پایداری روند نزولی قیمت خودرو و ثبات بازار خواهیم بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اصفهان با اشاره به وضعیت بازار خودروهای کارکرده، گفت: خودروهای کارکرده شرایط خود را داشته و قیمت گذاری آنها بر حسب خودروهای صفر کیلومتر است.

وی گفت: تنها خودرویی که تا حدودی با پراید برابری می کند تیبا است که با ۱۰ میلیون تومان قیمت بالاتر، مردم قدرت خرید کمتری خواهند داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اصفهان در خصوص اینکه آیا امکان از رده خارج کردن پراید وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: از سال گذشته قیمت پراید حدود دو برابر افزایش یافته است، این در حالیست که بقیه قیمت خودروها، مواد اولیه و اجناس دیگر اصناف پنج و یا حتی ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: جدا از بحث خودرو، در حال حاضر افزایش قطعات خودرو همچون لاستیک بیشتر از خودرو است.

قندی گفت: خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان در حال حاضر مربوط به دو کارخانه خودروسازی ایران خودرو و سایپا است و نمی توان برای سطح کفی شان دسته بندی مشخصی اعلام کرد.

و در مورد وضعیت خودروهای خارجی، اظهار کرد: قیمت خودروهای خارجی تنها وابسته به ارز است و با افزایش نرخ دلار بهای خودروها نیز بالا می رود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اصفهان با بیان اینکه تعدادی از خودروهای خارجی صفر کیلومتر تا سی درصد و خودروهای داخلی بین بیست تا بیست و پنج درصد روند نزولی قیمت ها را داشته اند، گفت: با این وجود رکود بر بازار خودروهای داخلی و خارجی همچنان باقی مانده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان