بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس – ۱۲۵ میلیون دلار کمک برای درمان کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۱

اعلامیه بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس و دو خیریه بزرگ دیگربه تازگی اعلام کردند ۱۲۵ میلیون دلار برای کمک به یافتن راه درمان ویروس کرونا کمک خواهند کرد. این کمک مقرر گردیده است که صرف دستیابی به دارویی شود که بیماران به سرعت امکان استفاده آن را داشته باشند.

این اقدام به منظور تسریع بیشتر در روند شناسایی دارویی برای درمان این بیماری جدید و احتمالا ویروس‌های دیگر در آینده انجام گرفته است. هدف از تخصیص این کمک مالی این است که از دسترسی کشور‌های فقیر و مقرون به صرفه بودن درمان بیماری کرونا اطمینان حاصل شود.

بیل گیتس – ۱۲۵ میلیون دلار کمک برای درمان کرونا

تا زمان فعلی هیچ داروی ضد ویروس و یا دیگر روش‌های درمانی مربوط به سیستم ایمنی در درمان بیماری کرونا موثر نبوده است.

بنیاد خیریه گیتس و موسسه خیریه پزشکی «ولکام تراست» هر یک ۵۰ میلیون دلار و بنیاد «مسترکارد ایمپکت» نیز ۲۵ میلیون دلار به این کار اختصاص داده است.

اعلامیه مدیر اجرایی بنیاد بیل و ملیندا گیتس

مارک سزمن، مدیر اجرایی بنیاد بیل و ملیندا گیتسضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ویروس‌هایی مانند کووید-۱۹ به سرعت انتشار می‌یابند، اما پیشرفت‌ها در زمینه یافتن واکسن و درمان آن به کندی پیش می‌رود.

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به ۱۱۴ هزار و ۴۲۲ نفر رسید. تاکنون بیش از ۴ هزار نفر در کشور‌های مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده‌اند و شمار بهبودیافتگان بیش از ۶۴ هزار نفر بوده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان