دختر آبی حال از آسمان ها فوتبال تماشا می کند

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

دختر آبی حال از آسمان ها فوتبال تماشا می کند.

دختر آبی لقبیست که اهالی فوتبال به سحر خدایاری یکی از طرفداران تیم استقلال داده اند و اینک این دختر آبی در میان ما نیست، چراکه حضور زنان در ورزشگاه جرم بوده و در صورت مشاهده شما را زندانی خواهند کرد!!

سحر خدایاری که سال پیش برای تماشای بازی استقلال به ورزشگاه رفته بود، دستگیر شد و پس از محاکمه به ۶ ماه زندان محکوم شد که در پی اعلام این خبر به وی، در مقابل دادگاه انقلاب اقدام به خودسوزی کرد که پس از چند روز در اثر شدت سوختگی دار فانی را وداع گفت.

واکنش جهانی به مرگ دختر آبی

دختر آبی آنچنان تاثیر بر دل ها گذاشت که باشگاه رم رنگ سرخ پرچم خود را به رنگ آبی تغییر داد و نوشت “امروز قلب ما به خاطر سحر آبی خواهد بود” باشگاه استقلال به خانواده خدایاری در گذشت دخترشان را تسلیت گفت و از اندوه باشگاه و هواداران استقلال خبر داد.

عمر مومنی کاریکاتوریست فوتبالی مشهور اردنی با کشیدن یک تصویر زیبا در رابطه با دختر آبی اینگونه ابراز احساسات خود را نشان داد و از عدم اجازه حضور زنان در ورزشگاه تاسف خورد.

سلحشوری نماینده مجلس در این رابطه گفت، همه ما در سوختن و حبس سحرهای این مملکت مسئول می باشیم. گری لینه‌کر ستاره سال های پیشین تیم انگلستان عدم اجازه حضور زنان در ورزشگاه را بسیار بد توصیف کرد.

علی کریمی نیز در واکنش به مرگ دختر آبی، زن ها و دختران کشور را در بعضی موارد از بسیاری مردها مردتر خوانده و تا اطلاع ثانوی حضور در ورزشگاه را تحریم کرد. فیفا نیز در پستی برای اتفاقه افتاده ابراز تاسف کرد.

قرمز ها نیز در بیانیه ای اتفاق افتاده را به جامعه ایران تسلیت گفتند. هواداران هنگ کنگ نیز دیروز در حین بازی کشورشان با ایران به حمایت از دختر آبی پرداختند.

حال باید دید این اتفاق تلخ چه تاثیری بر حضور زنان کشور در مشابقات فوتبال داشته و آیا قربانی شدن سحر این راه را هموارتر می کند؟!

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. واقعا مایه تاسفه این صحنه ها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان