درمان آلرژی در فصل پاییز

  • توسط نقشبندی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

درمان آلرژی در فصل پاییز

درمان آلرژی در فصل پاییز برای بسیاری از افراد بسیار حایز اهمیت است . در فصل پاییز بسیاری از افراد دچار آلرژی می شوند و به دنبال درمان آن  سراغ هر دکتری می روند . خستگی ، اختلال در خواب و اختلال در تمرکز ، به همراه سایر علائم ، می تواند از علایم آلرژی در فصل پاییز باشد و زندگی فرد را دجار اختلال می کند .

سایر علائم آلرژی فصلی

آبریزش و احتقان بینی ، عطسه ، سردرد ، بثورات پوستی یا کهیر ، خارش گلو ، خس خس سینه یا سرفه و در موارد شدید ، مشکل در تنفس یا آنافیلاکسی (یک واکنش آلرژیک تهدید کننده زندگی) از دیگر علایم آلرژی  فصلی  است . گرده های  گیاهان باعث افزایش حساسیت فصلی می شود . با وجود اینکه نمی توان به طور صد در صد آلرژی ر درمان کرد ولی مصرف بعضی از غذاها باعث می شود علایم آلرژی فصلی کمتر در وجودمان نمایان گردد.

غذاهای پیش گیری کننده از آلرژی

ماست ، کلم بروکلی ،ماهی های چرب از غذاهایی هستند که موجب کم شدن آلرژی می شود .

ماست

طبق تحقیقی که در ایتالیا انجام شده است. نشان داده شده افرادی که به مدت چهار ماه ، روزانه دو لیوان ماست مصرف می کنند نسبت به کسانی که مصرف ماست کمتری دارند ،کمتر دجار حساسیت های فصلی می شوند.

ماهی های چرب

مصرف ماهی هایی چون ساردین ، سالمون موجب افزایش امگا ۳ در بدن شده و این امگا ۳ موجود در بدن باعث کاهش التهاب می شود . التهاب که یکی از نشانه های آلرژی است . تحقیقات نشان داده کودکانی که مصرف ماهی را در سنین پایین شروع می کنند کمتر دجار عوارًض آلرژی می شوند.

کلم بروکلی

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد مصرف روزانه پانصد میلی گرم ویتامین ث از علایم آلرژی مانند سرفه ، عطسه ، گرفتگی بینی جلوگیری می کند. کلم بروکلی حاوی مقدار زیادی ویتامین ث می باشد .

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان