دروازه بانان برتر – پنج دروازه بان برتر جهان از نگاه سایت فورفورتو

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۱
دروازه بانان برتر - پنج دروازه بان برتر جهان از نگاه سایت فورفورتو

سنگربانان مستطیل سبز

دروازه بانان برتر . دروازه بان ها در سال ها اخیر و با مدرن شدن فوتبال نقشی پررنگ تر در زمین دارند. آنها علاوه بر حفاظت از دروازه باید توانایی خوبی در بازی با پا هم داشته باشند. حالا دروازه بان ها در بازی سازی نیز کمک می کنند. وبسایت فورفورتو با در نظر گرفتن این توانایی ها دروازه بانان برتر جهان فوتبال را معرفی کرده است.

دروازه بانان برتر - پنج دروازه بان برتر جهان از نگاه سایت فورفورتو

دروازه بانان برتر – پنج دروازه بان برتر جهان از نگاه سایت فورفورتو

دروازه بانان برتر جهان

شماره پنج، کیلور ناواس: او در رئال مادرید شرایط چندان جالبی نداشت. با اینکه عملکرد بسیار خوبی داشت اما میان هواداران محبوب نبود. طرفداران رئال نامی بزرگتر از او می خواستند. عاقبت این دروازه بان کاستاریکایی در سال ۲۰۱۹ با قیمت ۱۳ میلیون پوند به پاری سن ژرمن رفت. البته باشگاهی که سود کرد باشگاه فرانسوی بود. ناواس با ۱۸ کلین شیت بیشتر از هر دروازه بان دیگری در لیگ یک دروازه اش را بسته نگه داشته است. او از این نظر با ۵ کلین شیت در لیگ قهرمانان نیز رکورد دار است.

شماره چهار، تیبو کورتوا: او پس از شروع نه چندان خوبش در رئال مادرید این فصل توانست در اسپانیا خوش بدرخشد. حالا از گوشه و کنار به گوش می رسد که او می تواند تا مدت ها جایگزین ایکر کاسیاس شود. رتبه سوم لالیگا با ۷۱.۲ درصد مهار ضربات به سمت دروازه را دارد. کورتوا این فصل فقط ۱۶ گل در ۲۴ بازی دریافت کرده و از این نظر بهترین دروازه بان لالیگا است.

سه نفر اول

شماره سه، مارک آندره تراشتگن: مانوئل نویر برای آلمانی ها جایگاه ویژه ای دارد. اما ترشتگن به جایگاه او بسیار نزدیک شده است. او در حال حاضر در بارسلونا به خوبی از عهده وظایفش بر می آید. در بازی سازی نیز بسیار موثر عمل می کند. البته که او با تمام درخشش هنوز نتوانسته در ترکیب ثابت تیم ملی آلمان قرار بگیرد.

شماره دو، آلیسون بکر: بدون شک حضور او در لیورپول از عوامل مهم موفقیت این تیم در لیگ قهرمانان و لیگ برتر جزیره بوده است. هرچند او چند بازی ابتدای فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد و جایگزینش آدریان در غیبت او عملکرد قابل قبولی داشت؛ اما بدون حضور او خط دفاعی لیورپول احساس لغزش می کرد. او در دفع ضربات به خوبی عمل می کند، تیم را سازماندهی می کند و دروازه بانی نمونه و الگو به حساب می آید. بازی با پای آلیسون نیز بسیار خوب است. دروازه بانی مانند او بسیار کمیاب است.

شماره یک، یان اوبلاک: اوبلاک از نظر مهار با ۷۳.۱ درصد مهار بعد از فرناندز سنگربان لوانته در رتبه دوم لالیگا قرار دارد. او در طول ۱۷۸ بازی که برای اتلتیکومادرید انجام داده موفق به ثبت ۱۰۰ کلین شیت شده است. در چهار فصل گذشته لالیگا عنوان زامورا به او رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان