دریافتی یارانه – افزایش دریافتی یارانه ۳۰ میلیون نفر به ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۲

افزایش دریافتی یارانه ۳۰ میلیون نفر

به تازگی دولت تصمیم دارد کمک ۱۰۰ هزارتومانی بلاعوض برای ۳۰ میلیون نفر پرداخت نماید به طوری که در این حالت با یارانه نقدی و کمک های معیشتی دریافتی خانوارهای مشمول به ۲۰۰ هزار تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.
در اوضاع فعلی کشور در پی محدودیت‌هایی کرونا و متاثر شدن برخی مشاغل و کاهش درآمد خانوارها دولت را برآن داشت تا برای بخشی از خانوارها به اقدام های حمایتی روی آورد.طبق اعلام رئیس جمهور مقرر شد تا برای حدود ۳۰ میلیون نفر ماهانه و طی چهار ماه آینده در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان بلاعوض پرداخت شود. از سوی دیگر برای ۱۰ میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

بر این اساس در جمعیت ۳۰ میلیون نفری اعلام شده برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می شود هر چند توضیحات کاملی در مورد ۳۰ میلیون نفر ارائه نشده است ولی احتمال دارد که از بین دریافت کنندگان یارانه نقدی و کمک های معیشتی ۳۰ میلیون نفر مشمول پرداخت کمک ۱۰۰ هزار تومانی باشند.

جزئیات افزایش دریافتی یارانه برای خانوارها

برای ۳۰ میلیون نفری که برای پرداخت ۱۰۰ هزار تومانی گزینش شده‌اند یارانه نقدی و کمک معیشتی هم پرداخت شود که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین ۲۰۰ تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان است.

دریافتی یارانه – افزایش دریافتی یارانه ۳۰ میلیون نفر به ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

برای خانوار یک نفره که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی، ۵۵ هزار تومان کمک معیشتی و ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض کرونا دریافت می‌کند در مجموع تا پایان سال هر ماه حدود ۲۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهد شد.

برای خانوار دو نفره مجموع دریافتی ۳۹۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۵۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان، خانوار چهار نفره ۷۵۴ هزار تومان، خانوار پنج نفره ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای سایر خانوارهای با جمعیت بیشتر نیز رقم کمک معیشتی ثابت اما به تناسب افراد رقم یارانه نقدی و پرداخت ۱۰۰ هزار تومانی افزایش پیدا می‌کند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان