محدودیت تجهیزات در مشهد – حرم مطهر رضوی مملو از زائران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۱

محدودیت تجهیزات پزشکی در مشهد

محدودیت تجهیزات پزشکی جهت مقابله با شیوع کروناویروس در مشهد با وجود اطلاع رسانی‌های مکرر بحث برانگیز است. از جایی که حرم مطهری رضوی مملو از زائرین بوده و تجهیزات لازم محدود است و لازم است جهت پیشگیری از شیوع کرونا اوضاع بهبود یافته و خدمات لازم ارائه شود. طبق اخبار رسیده در داروخانه‌ها و مراکز فروش تجهیزات پزشکی مشهد هیچگونه ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده وجود ندارد و فروشندگان با نصب دست‌نوشته‌هایی از مردم خواسته‌اند دراین خصوص سؤال نکنند.

محدودیت تجهیزات لازم است پیگیری شود و این انتظار وجود دارد که مسئولین قبل از اینکه این شهر به کرونا آلوده شود هرچه سریعتر این محصولات را به مشهد منتقل کنند. همچنین به رغم  اطلاع‌رسانی‌های مکرر حرم مطهر رضوی مملو از زائر می‌باشد که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا لازم است در این زمینه تدابیر لازم را پیاده کنند.

حرم مطهر رضوی مملو از زائران

قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در قم

در قم، عده‌ای هنوز ویروس کرونا  را جدی نگرفته‌اند و با رفت‌وآمدهای زیاد در خیابان‌ها و حتی برگزاری تجمعات برخلاف توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا عمل می‌کنند. قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفته است از روز یکشنبه مورخ ۱۱ اسفند از خروج افراد مشکوک به کرونا از شهر قم جلوگیری می‌شود.

از نظر وی، همکاران دانشگاه علوم پزشکی قم در خروجی‌های شهر قم مستقر و با تب‌سنج، افراد را کنترل خواهند کرد و از خروج افراد دارای علائم کرونا جلوگیری خواهد شد و این قبیل افراد، قرنطینه خواهند شد.

در ابتدای شیوع کرونا ویروس در کشو رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: «مردم می‌بایست برای دریافت اخبار مربوط به بیماری کرونا فقط به منابع موثق، تخصصی و مسوول همچون وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و رسانه‌های رسمی رجوع کنند و به هیچوجه شبه‌خبرهای ناموثق، فیلم‌های غیرواقعی و جوسازی‌های نادرست رایج در فضای مجازی را مورد اعتنا و توجه قرار ندهند» وی در ادامه بیان داشت: «بیمارستان‌های بزرگ و مجهز امام رضا (ع)، قائم (عج) و ۲ بیمارستان کودکان اکبر و شیخ در مشهد برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا به طور اختصاصی در نظر گرفته شده‌اند».

با وجود بیانات ایشان در زمان فعلی محدودیت تجهیزات در مشهد وجود دارد و لازم است در این زمینه اقدامات لازم به عمل آید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان