دزد موبایل – دزد موبایل را شناسایی کنید

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۶
دزد موبایل - دزد موبایل را شناسایی کنید

شناسایی دزد موبایل

رئیس پایگاه هشتم آگاهی تهران ، سرهنگ کاراگاه علی عزیزخانی ، در ارتباط با دزد موبایل پایتخت گفت : این سارق دارای ۱۱ فقره سابقه کیفری در زمینه های مواد مخدر ، سرقت ، نزاع و اعتراف به ۳۵ فقره سرقت بدین شیوه می باشد.

عزیزخانی در ادامه افزود: جوان مسافر کشی طی تماس تلفنی با ۱۱۰ به سرقت رفتن تلفن همراهش را در اوایل دی ماه ۹۸ گزارش داد و با مراجعه به کلانتری ۱۲۹ جامی سرقت رفتن تلفن همراهش توسط شخصی حدودا ۴۰ ساله اعلام شکایت کرد.

پرونده ای با موضوع سرقت موبایل تشکیل و جهت رسیدگی به پرونده در اختیار کاراگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مرد جوان پس از شکایت در حضور کاراگاهان گفت : در روز سرقت موبایلم جوانی را از راه آهن به مقصد خیابان جمهوری به صورت در بستی سوار خودرو کردم و پس از رسیدن به خیابان جمهوری هنگام پیاده شدن گفت “من تلفن همراه ندارم امکانش هست گوشی موبایلتان را بدید یک تلفن ضروری دارم ” من به او اعتماد کردم و موبایلم را در اختیارش گذاشتم که بعد از گذشت چند لحظه مسافر گوشی را سرقت کرد.

دزد موبایل - دزد موبایل را شناسایی کنید

دزد موبایل – دزد موبایل را شناسایی کنید

تحقیقات در خصوص پرونده دزدی موبایل

در پی تحقیقات پلیس در خصوص این پرونده و شکایات مشابه سرقت موبایل که به این روش انجام شده بود، پلیس دریافت که سرقت ها توسط سارق حرفه ای در حال انجام است.

عزیزخانی در ادامه گفت : کاراگان به دنبال اظهارات مالباختگان با مراجعه به محل های سرقت و بررسی دوربین های مداربسته توانستند چهره سارق را توسط شاکی های پرونده شناسایی کنند. با انجام اقدامات پلیس هویت اصلی سارق به نام مهدی ز ۴۰ ساله دارای ۱۱ فقره سابقه کیفری شناسایی شد.

با اطلاعات یدست آمده، دستور دستگیری سارق حرفه ای صادر شد و در مورخه ۱۴ بهمن طی یک عملیات پلیسی سارق در مخفیگاه اش در محدوده جنوبی تهران دستگیر و به پایگاه هشتم منتقل شد.

در تحقیقات سارق سابقه دار به کاراگاهان گفت: من حدود ۵ ماه است در محدوده خیابان های حافظ ، جمهوری ، حافظ ، ولیعصر و راه آهن و مرکز شهر با دربست گرفتن ماشین ها گوشی رانندگان را سرقت می کردم.

وی در ادامه گفت: گوشی ها را در محدوده خیابان مولوی و شوش یه مبلغ کمی به مالخر میفروختم و پول آن را صرف موارد مخدر می کردم.

بدنبال اظهارات سارق بلافاصله خریداران اموال مسرقه شناسایی و به پایگاه منتقل شدند و در تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند.

عزیزخانی در پایان با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوی بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران از شهروندان در خواست کرد ، چنانچه بدین شیوه مورد بزه قرار گرفتند در صورت شناسایی می توانند به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ جهت شکایت و تشکیل پرونده مراجعه کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان