دلار برای سومین بار کاهش یافت

  • توسط مهسا کمیلی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۴

دلار برای سومین بار کاهش یافت

در اولین روز از آخرین هفته شهریورماه، دلار برای سومین بار کاهش یافت و روز کاری پی در پی  ادامه داد. امروز شنبه ، شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رسید.

طبق گزارشات 

برای رکورد این کاهش بازار با تردیدهای زیادی روبه‌رو بود. این مسئله را از روال روز گذشته نیز می‌توان بررسی کرد. ارزش دلار در شروع روز بیشتر مایل بود  که به سمت طبقات بالاتر حرکت کند و حتی تا محدوده ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومانی نمو کرد. در این صورت، با نزدیک شدن به سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی، فروش‌ها در بازار ارز افزایش یافت و قیمت به زیر محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی رفت.

dollarr.jpg

برخی از فعالان بیان می‌کردند، نوسان‌گیران در شروع روز شنبه سعی کردند با جوسازی پیرامون دو خبر فضای بازار ارز را افزایشی‌ کنند.

خبر اول که برخی معامله‌گران پیرامون آن مانور کردند، اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا بود که عنوان می‌کرد «تا این لحظه هیچ برنامه‌ای برای دیدار ترامپ با رئیس‌جمهوری ایران وجود ندارد؛ هرچند رئیس‌جمهور [ترامپ] اعلام کرده است که آمادگی دارد بدون هیچ شرطی با وی دیدار کند». خبر دوم که معامله‌گران فنی پیرامون آن تاکید می‌کردند، حرکت افزایشی دلار در هرات افغانستان در ابتدای روز بود.

معامله‌گران بازار داخلی باور دارند زمانی که بهای دلار در کشورهای همسایه تقویت شود، احتمال خروج ارز از کشور بیشتر می‌شود و برای جلوگیری از این اتفاق قیمت دلار در بازار تهران نیز رشد می‌کند. عده‌ای از فعالان نیز رشد دلار در ابتدای روز شنبه را ناشی از حملات پهپادی به عربستان می‌دانستند؛ عاملی که از نگاه آنها می‌توانست تنش‌های منطقه‌ای را بالا ببرد.

با این حال، رویه بازار در ادامه مشخص کرد که خبرهای شروع روز چندان برای بازار  مهم  نبوده و بیشتر تحت‌تاثیر تحرکات معامله‌گرانی صورت گرفته است که سعی داشتند دلار خود را کمی در قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان